Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi egy mosógép áramfelvétele?

Mennyi egy mosógép áramfelvétele?

Figyelt kérdés

Azaz hány ampert áramot vesz fel működés közben? Aaz mekkora a villanymotor, a szivattyúmotor és a fűtőszál teljesíménye? A teljesítményből könnyedén kiszámítható ez.

Egy régebbi ca. 10-15 éves gépről van szó. (elöltöltős, szokásos háztartási méret /4-5 kiló ruha)

Tudom, ez típusfüggő is, de azért szerintem nem lehet nagy eltérés a hasonló kaliberű típusok között e

tekintetben.



2013. aug. 21. 00:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Összesen, maximum: ~10 A

Például: [link]


De itt van előttem egy AEG Lavamat 47080 szervíz kézikönyve - az alábbi adatok szerepelnek benne:

* Szivattyú teljesítmény: 30 W

* Fútőszál teljesítmény: 1950 W

* Motor teljesítmény mosáskor: 200 W

* Motor teljesítmény centrifugáláskor: 350 W

* Összteljesítmény: 2300 W

2013. aug. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz. Ugyanis a kérdés az, hogy mennyire könnyen tudja leverni a biztosítékot a mosógép, ha az csak 10 amperos! (kicsi a lakás és régi is) De egy 2000 watt körüli fűtőszálnál akkor már eléggé sanszos.
2013. aug. 21. 01:24
 3/7 anonim válasza:
Végül milyen gépet vettél?
2022. júl. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már nem tudom, mert albérletbe volt kiadva, és mindenféle cucc volt itt. Azóta meg fel lett újítva az elektromos hálózat.
2022. júl. 1. 18:08
 5/7 anonim válasza:
Megkérdezhetem, mennyibe került az áram korszerűsítés?
2022. júl. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Passz, lassan halad, még csak 2/3 részt van készen, de tavalyi áron közel fél milla, az egyszobás lakás. Jó ebben benne van jelentős fejlesztés (12 kismegszakító 4 helyett (ebből egy tartalék), teljesen új kábelezés, villanytűzhelynek 3 ál-fázis kiépítése (egy fázis megy be, 10 helyett 32A-rel), 2 helyett 3 kapcsolós folyosóvilágítás, új lámpák, rengeteg anyagköltség, plusz gipszkartonozás, de az haveri alapon.
2022. júl. 3. 23:58
 7/7 A kérdező kommentje:
Jóval több konnektor, brutálisan erős biztosítású konyha, bárpult, mint térelválasztó elektromos ellátása, rengeteg konnektor, és minden egyéb. Védőcsövezések, nem minőségi anyagból készültek az aljazatok és a kapcsolók is.
2022. júl. 4. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!