Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen fokozaton járassam a...

Milyen fokozaton járassam a keringetőszivattyút, ami a radiátorokban hajtja a vizet?

Figyelt kérdés
Vízteres mobilkandallóval fűtöm a házam, radiátorokkal. A vizet egy keringetőszivattyú mozgatja, ha elég meleg. 3 fokozata is van, de bizonytalan vagyok, hogy melyik állásban fűti a házat a leghatékonyabban. Hallottam már olyat is, hogy a leggyorsabb, de olyat is, hogy a leglassúbb a jó.
2009. nov. 6. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel a hőleadást azt a radiátor végzi, a víz csak továbbítja a hőt, és ugye tudjuk, hogy a víz sokkal gyorsabban adja le a hőt, mint ahogy azt a radiátor továbbítja, így én amondó vagyok, hogy a lassabb fokozat hatékonyabb fűtést tesz lehetővé. A gyorsan forgó víz esetén a víz hűlése sokkal intenzívebb, mint a "komótos" mozgás esetén. Lassabb mozgásnál a víz hőfoka is magasabb tud lenni, tehát én a lassabb mozgásra voksolok.
2009. nov. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Természetesen a gyorsabbal. Minek tettek volna bele 3 fokozatot, ha a gyorsabb hangosabb is, meg még gyengébben is fűt? Ha a lassabb lenne a jó, szivattyú is felesleges lenne, gravitációssal még lassabban keringene...

A leglassabbal a kazántól távoli radiátorok már csak langyos vizet kapnak ráadásul.

2009. nov. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Látom előre tetted, nem elégít ki a válasz.

Gondolj arra, hogy ha gyorsabban keringeted, akkor melegebb víz ér vissza a kazánhoz, ami emiatt jobban fel tud melegedni (vagy ugyanolyanra kevesebb energiával).

Tehát a gyorsabb a jobb, csak egy bizonyos sebesség felett ezt nem lehet tolerálni, hogy erősen zubog, morog, ahogy nagy sebességgel kering a víz. Ezért kell a külső hőmérséklethez belőni. Én általában 2-esen járatom, nagyon hideg téli napokon pörgetem meg 3-sal, de azon már hallani mindenhonnan tompán, hogy kering a víz, míg 2-en ,csak a radiátorhoz hajolva.

2009. nov. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!