Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A klímaberendezés felszerelése...

A klímaberendezés felszerelése engedélyköteles-e?

Figyelt kérdés
Családi házról van szó, nem panel. Csak a bunkó szomszéd kötözködik, hogy a felé eső falon lesz a kültéri egység (ez nekünk a hátsó falunk) és az őt zavarja. Mit lehet ilyenkor csinálni?
2008. júl. 4. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem van köze hozzá a szomszédodnak, mivel az ő fülébe fog zúgni, meg az ő területe felett lóg. Tehát az ő területét használod. Ha mégis felszerelnéd az engedélye nélkül, az birtokháborítás.(Bár gondolom, nem tudod felszerelni anélkül, hogy beengedne a kertjébe :))

Esetleg megegyezhetnétek valamennyi bérleti díjban.

2008. júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem lóg az ő területe felett, merthogy az én házam falán van, másfél méterre a kerítésünktől! Csak az a fal van az ő teraszával szemben, kb 8-6 méterre lenne a klíma a házának a falától. Nem hiszem, hogy sok köze lenne hozzá!
2008. júl. 4. 13:55
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos, ki kell hogy ábrándítsalak: A légkondi felszerelése nem hogy engedélyköteles, hanem hivatalosan ÉPÍTÉSI ENGEDÉLY KÖTELES, mivel megváltoztatod a ház külső homlokzatának paramétereit. Ha ehhez van egy szomszéd, aki már előre szívózik veled, tuti, hogy bebukod, és leszereltetik veled, és egy valag pénzt fognak veled kifizettetni a törvénysértésért. Abból az összegből meg már futná a legdrágább légkondira is, annyi lehet... Emellett a felszerelése esetén csak un. "zöldkártyás" szerelő teheti fel, vagy ugrik a garancia.
2008. júl. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tavaj óta nem engedélyköteles a klíma, csak akkor, ha az épület statikáját érinti!

A szomszéd valószínűleg attól tart, hogy a klíma még plusz meleget fog nyomni a teraszára.

Ezt vele kellene megbeszélni, hogy mi az ami miatt annyira tiltakozik! Lehet, hogy hallott valamit a legionelláról, és azt hiszi, hogy a kültéri beteríti vele a családját! :-)

Elvileg semmi köze nincs hozzá, de kár ez miatt összeveszni a szomszéddal! Inkább rakd a kültérit olyan helyre, ahol nem zavarja!

2008. júl. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lemaradt a link:

[link]

2008. júl. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hű...de jó, ezt én sem tudtam, mert elég új...:


"Nem kell építési engedélyt kérni, és be sem kell jelenteni az építési hatóságnak - többek közt - a következőket: síremlék, kerítés, a talapzatával együtt 3 méternél alacsonyabb szobor, napkollektor, klíma szerelvényei, 100 négyzetméternél kisebb fóliasátor, közműpótló (például házi szennyvíztisztító), kerti tűzrakó, 20 négyzetméternél kisebb alapterületű lábon álló kerti tető."

2008. júl. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor most már biztos, hogy oda szereltetem fel, ahová eredetileg is akartam. Márcsak azért is, mert a becsövezés 140 ezer forintomba került és nem vagyok hajlandó egy barom miatt ennyi pénzt kidobni az ablakon! Pláne, hogy teljesen szabályos amit csinálok.
2008. júl. 6. 08:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért szerintem vigyázzál ezzel, nem olyan egyértelmű ez, mert attól, hogy nem kell építési engedély rá, még a szomszéd feljelenthet magánlaksértés miatt, a hanghatások miatt. Inkább kérdezd meg az önkormányzatnál, hátha tudnak segíteni.
2008. júl. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!