Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan égessek papírt, ha...

Hogyan égessek papírt, ha kevesebb hamut szeretnék, de a brikettálás nem jöhet szóba?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy a tél folyamán több alkalommal tudok nagyobb mennyiségű vegyes papírhulladékot szerezni, amit el tudnék égetni a kis vegyestüzelésű kazánomban.

Viszont a papír égetéskor önmagában viszonylag gyorsan ellobban, valamint rengeteg hamut hagy maga után. Van valami mód arra, hogy ezen segítsünk?

Brikettálás jó lenne, de nincs hozzá sem helyem, sem időm, ráadásul mivel folyamatában kapom a papírt, nincs időm előkészülni, kiszárítani sem.

Tehát valami egyéb tippeket kérnék.

Gondoltam arra is, hogy összekötözöm spárgával "pakkokba", de az sem teljesen kivitelezhető, mert vegyes a papír, nem csak egyforma méretű újságokról van szó, hanem van benne mindenféle karton, papírnyesedék, stb. Ráadásul attól félek, hogy ha a fa vagy szén tetejére rakom, akkor a sok hamu elfolytja az égést.

Szóval mi a véleményetek erről?



2013. szept. 30. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
A papír mindenképpen sok hamut eredményez, mert sok éghetetlen anyag van benne. A színes papírban meg nagyon sok.
2013. szept. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én,aki minden sz@rt eltüzelek az egyik cserépkályhámban,ráadásul nyomdász lévén mázsaszámra jutok hulladékpapírhoz,én nem foglalkozom a papírral való tüzeléssel.

Hidd el,nem éri meg a kínlódást,vidd el valami hulladékfeldolgozóba,4~6 ft/kg-t adnak érte.

Egy ismerős szokta tőlünk vinni a szalmabálás kazánba,de ott az udvaron van a kazán szája,és a környék tiszta pernye..+ nem tud igazán mit csinálni a hamuval,sok van,nehezen szállítható,nincs hová vinni,földr(b)e nem szórható.

2013. szept. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
hát jó, köszi :)
2013. szept. 30. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!