Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy csak az...

Hogy lehet az, hogy csak az egyik szomszéd felől hallatszik át minden zaj? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, tégla, a '90-es években épült. Három másik lakással van közös falunk. Kettőből szó szerint semmi nem hallatszik át, pedig az egyiket gyerekes családok lakják, állítólag még hangszeren is gyakorolnak. A másikat egy harmincas pár, ők is gondolom tv-znek, rádióznak, vendégeket hívnak, de egy pisszenést nem hallunk. A harmadik lakás bezzeg! Ha levegőt vesznek, az is áthallatszik. Hogy járkálnak a lépcsőn, hogy beszélnek, hogy elmennek zuhanyozni, hogy nyikorog a szekrényajtó, hogy esznek, pláne ha bekapcsolják a magnót.

Mitől lehet ez? Lehet hogy az a lakás belülről nincs megcsinálva és ezért semmi sem szigeteli a zajokat? Hogyan lehetne ezt megtudni? Lehet rá kötelezni a tulajt hogy csinálja meg a lakást belülről? Nagyon lepattant fazonok lakják.


2009. nov. 18. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért a másik?te is leszigetelheted a tiedet,elvégre téged zavar!
2009. nov. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csináld meg te a tiedet.

Amúgy én el nem tudnám képzelni hogy úgy éljek hogy a fal mögött már a szomszédok vannak. Mivel én falun nőttem fel szóval ezt nem tudnám megszokni. Amúgy lehet hogy nekik van a veletek szomszédos falnál a konyha a másik szomszédoknak meg valami csendeseb helység.

Jó hangosan csámcsoghatnak ha áthallatszik még akkor is ha az a fal esetleg gipszkarton.

2009. nov. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ok az lehet, hogy ebben a falban mennek a viz- és fütéscsövek, azok pedig nagyon jól vezetik a hangot. Tenni nem sok mindent tudsz, legfeljebb erre a falra tegyetek szekrényt, az kicsit szigetel.
2009. nov. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért a másik csinálja meg? Téged zavar, csináltasd meg te.

Én az alábbit tenném: vennék hungarocell lapokat és gipszkartont. Szépen felrakatnám egy szakival, magam lefesteném és már nyugi is van. Legfeljebb a szakember ára kicsit borsosabb, de ha nem jól csinálják a szigetelést, akkor szinte semmit sem ér.

A gipszkartont már 600 Ft-tól kapsz, erre a célra nem kell hiper-szuper drágát venni, igazából csak burkolatnak lenne. A hungarocellnek nem ismerem árát, de szerintem kötegenként nem lehet sokkal több.

Nem ismerem a falfelületeteket, de max. 20 000 Ft-ból ki kell jönnie az anyagdíjnak.

2009. nov. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, lehet h amit a 3. válaszoló írt az van. Tényleg fura, hogy csak innen jön át minden. :(

1. és utsó válaszolónak, nem arra gondoltam h a szomszéd hangszigetelje a lakását, hanem h van-e egy elvárható alap burkolási kötelezettség, mert most állítólag csak a téglafalak vannak, a vezetékek is vhogy ezen kívül mennek (a fürdőjük is olyan volt hogy csak a téglafal volt, el is áztattak egy csomó lakást, na utána leöntötték bitumennel... szóval "igényes" társaság). Lehet ha egy alap burkolat lenne a lakásban már nem lenne ilyen nagy mértékű az áthallás. De nemtom erre kötelezhető-e vki...

Mindenesetre köszönöm a gipszkartonos info-t is!

2009. nov. 19. 20:43
 6/6 anonim válasza:
A hungarocelles tanácsot inkább ne fogadd meg, mert mindenféle keményhab szigetelés kb 5 decibelt ront a falszerkezet hangszigetelésén. A fagyapot szigetelés javíthat vmennyit akusztikailag. De inkább fordulj szakemberhez, ha a javítás mellett döntesz, ne barkácsolj.
2009. nov. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!