Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakcím probléma. Mit tanácsoltok?

Lakcím probléma. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó helyre írók, de remélem tudtok nekem segíteni.

Idén nyáron el kellet adnunk a házunkat, amiben a családommal laktam a hitel miatt hogy vég törleszteni tudjunk. Jelenleg albérletben élek a férjemmel és 3 gyermekünkkel. Ahova állandó lakcímre nem lehet bejelentkezni. Így létesítettünk egy település szintű bejelentést hogy felvegyék a nagyobbat oviba legalább.

Sem családunk sem ismerősünk nincs ahol állandó lakcímet létesíthetnénk, hogy a fölbérlőnk utána megadja az ideglenest. ÉS mivel település szinten vagyunk, igy ránk szállt a gyámügy hogy hajléktalanok vagyunk és ha nem lesz lakcimünk akkor elviszik a srácokat.

Van olyan szervezet vagy lehetőség ahova mind az 5-ünket bejelentenek állandó lakcímre?



2013. nov. 25. 13:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Önkormányzatnál érdeklődj.

De nincs se egy nagymama, se egy testvér egyikőtök részéről sem, akihez be lehetne jelentkezni?

2013. nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Érdeklődjetek a Caritas-nál v. egyéb segélyszervezeteknél, hátha tudnak valamit
2013. nov. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Melyik megyében vagytok?
2013. nov. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A férjem szülei meghaltak. Más rokona nincs. Az én szüleimmel nem jó a kapcsolatunk. Nem hajlandóak segíteni.

Fejér megyében vagyunk.

2013. nov. 25. 13:29
 5/16 anonim ***** válasza:
Anyaotthon, családsegítő is biztos tud ebben tanácsot adni, segíteni
2013. nov. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Először is, a lakcímbejelentés nem választható, és nem főúri kegy a tulajdonos részéről, hanem a lakásban lakó polgár KÖTELESSÉGE.


Olyan nincs, hogy bérelt lakásba nem lehet állandó lakcímre bejelentkezni. (Lakóhelynek hívják egyébként; állandó lakcím 25 éve nincs már.) A tulajdonos jogilag nem tilthatja meg; a lakcímbejelentőt alá kell írnia. Ha nem teszi, az a Ptk. 5. § szerinti joggal való visszaélés. Az ilyen visszaélések nagy száma miatt 2013. március 1-je óta a lakcímbejelentéshez nem kell a bérbeadó külön aláírása, ha a bérleti szerződést aláírta két tanú, vagy ha közjegyző ellenjegyezte.


Ha nincs ilyen szerződésed, akkor fel kell hívnod a tulajdonos figyelmét, hogy amit tesz, az törvénytelen, valamint, hogy a bérlő lakcímbejelentése nem hátrányos a számára, sem a lakó- sem a tartózkodási hely. Az egy régi félreértés, hogy azért nem lehet kirakni a bérlőt, mert be van jelentve a lakcíme. Az igazság az, hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz, mert a törvény szerint "A lakcímbejelentés és az értesítési cím bejelentésének ténye önmagában a lakás vagy az ingatlan használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet és nem szüntet meg."


Ha a tulajdonos ennek ellenére nem írja alá a lakcímbejelentőt, akkor elvileg bíróságtól kérhetnéd a hiányzó aláírás pótlását, csakhogy, ha ezt megteszed, a tulajdonos nyilván felmondja a szerződésedet. (Magyar jogállam 2013.)


Marad tehát a mutyi-megoldás, bejelentkezni ide-oda, ismerőshöz, ami jogilag közokirathamisítás bűncselekménye, vagy bejelentkezni hajléktalannak, de amellé nem lehet tartózkodási helyet létesíteni. Vagy elköltözöl máshová, ahol a tulajdonos nem ennyire ostoba.

2013. nov. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Pontosan ahogy az előző írta! Ha ott laktok az albiban akkor oda kell bejelentkezni, ez ilyen egyszerű! Felesleges trükközni és okmányt hamisítani.
2013. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen ideiglenesre bejelt a főbérlő, de állandóra nem mivel ő is a 6 tagó családjával ide van bejelentve. tudom a törvényt én is de ezzel most nem megyek sokra. remélem azt te se gondoltad hogy egy 6 hónapos gyerekkel meg a tesoival össze vissza költözök. Leírtam hogy sem rokonra sem más család-barátra nem támaszkodhatunk. Ezenkívül nem kioktatásra van szükségem meg okoskodásra. Hanem valami alternatív megoldásra.
2013. nov. 25. 16:23
 9/16 A kérdező kommentje:
És miért lenne az okmány hamisítás ha valahova bejelentkezek állandóra, majd a tényleges lakóhelyemre van egy tartózkodásim??
2013. nov. 25. 16:25
 10/16 A kérdező kommentje:
Illetve nem tudom mennyire olvastad el a kérdésem, jelenleg hajléktalannak vagyunk bejelentkezve. Ezt hívják település szintű lakcím kártyának. Ezért van probléma a gyámüggyel, mivel van kiskorú gyerekem.
2013. nov. 25. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!