Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehetséges így megszüntetni a...

Lehetséges így megszüntetni a páralecsapódást és a penészt?

Figyelt kérdés
A történet röviden: Tavaly vásároltunk egy kb. 50 éves családi házat. Rengeteg felújítás volt, köztük ablakcsere, a 6 ablakból 3-at kicseréltünk műanyagra, és a bejárati ajtó cseréje is megtörtént műanyagra. Most, hogy bejött a hideg idő, észrevettük, hogy a hálószobánk egyik sarkában elég nedves lett a fal. Nem hinném,hogy alulról ázna, mert nyáron és tavasszal, mikor nagy esők voltak, akkor egyáltalán nem jelentkezett ez a vizesedés, ezért gyanakszunk arra, hogy mivel az a fal nagyon hideg, ott csapódik le a pára, és emiatt gyakran megjelenik a penész is. Ha tennék a fal elé egy ventillátort, amivel oda fújnám a meleg levegőt, az valamelyest segítene szárítani a falat? Sajnos a nap nagy részében nem vagyunk otthon és ilyenkor nem megy a fűtés, csak délután gyújtok be mikor hazaérünk (vegyestüzelésű kazán). Próbálok sokat szellőztetni is, de sokat nem segít. Gondolom még ki sem száradhatott teljesen, mert belső vakolás is volt ebben a helyiségben, valamint kívülről is bepucoltuk. Ez is közrejátszhat, hogy nedves a fal? Vásároltunk egy ceresit 360-ast is, amit most reklámoznak, de az a víz amit összegyűjt, szinte semmi. Ezért gondoltam, hogy megpróbálkozom ezzel a ventillátoros megoldással.

2013. dec. 2. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:

talán...., de máshol a sarkon, illetve mennyezet találkozásánál előjöhet. sarkoknál kicsit más a hőterjedés és eleve hidegebbek.

[link]

2013. dec. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Páramentesitő. Neten nézz utána rengeteg van. nekem is sikerült ,pl. Fagor Dh-16. egy éjszaka 4-5 l viz. Elönye még, nem kell külön desztillált vizet venni a kocsihoz. Én 35000-ért birtam kifogni, automata,meg vagyok vele elégedve.Olcsobb kategoriát ne vegyél, mert azok nemazhogy bóvlik, nem érnek semmit. Ezek komplesszorosak, tulajdonképpen kisteljesitményü mobil klimák, de a kifúvott levegöt visszafütik.Az egész folyamatnak tulajdonképpen a kondenzációs fizikai hatását hasznositják.
2013. dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nálunk tavaly jött elő a probléma szintén, egy hasonló korú családi ház felújítása után. Nekünk semmilyen módszer nem segített. Sem a folyamatos szellőztetés, ami azért nagyon hideg időben eléggé kellemetlen, sem a páramentesítő. Végül ezzel sikerül 100% megoldani a problémát.

[link]

A főnököm ajánlotta ezt a céget és ők adták a legkorrektebb árajánlatot. Sajnos nem volt olcsó, 80nm lakásra, szobánként 1-1 db szellőztetőt szereltek fel. A konyhára és a fürdőszobára nálunk nem kellett. Én e-mailben kértem árajánlatot tőlük, és nagyon hamar válaszoltak. Mióta fent van, minden probléma megoldódott, sem vizesedés, sem penészfolt nincsen sehol. Simán kiteregetek a szobába, és így sem vizesednek a falak sarkai.

2013. dec. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A szellőztetőre már én is gondoltam már, hogy az ablakba kellene egy ilyet beépíteni. S azt meg tudod mondani, hogy nálatok ez milyen árban volt?
2013. dec. 3. 14:29
 5/5 anonim válasza:
Nekünk 2 db, szereléssel együtt volt 50.000 Ft. Nem olcsó, de nagyon megéri. Én szerintem ezen a problémán más nem nagyon segít. Én vagy két hónapot kísérleteztem mindenféle módszerrel, de semmi sem vált be. Egyszer kell megcsináltatni, és utána semmilyen karbantartást nem igényel.
2013. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!