Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Digitális termosztát?

Digitális termosztát?

Figyelt kérdés
Tekerős szobatermosztátom van és zavar,hogy 17 foknál kapcsol be,és 18 foknál kapcsol ki,miközben kb 17.5 fokra van állítva,szerintem ez az ingadozás nagyon sok,és szerintem ez nagyon sok energiát emészt fel,hogy fel kell a kazánnak fűteni,sok idő alatt.Digitális szobatermosztátot tartanám praktikusnak.Mi a véleményetek?Mennyi lenne kb. a megtakarítás,vagy ha ti cseréltetek,nálatok mennyi?Köszi.

2013. dec. 21. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A digitálisoknak 0,2 °C körül van ez az ingadozásuk, így ezzel mindenképp nyernél.

Nekem egy öntanulós Siemens REV24-es van, de egy olcsóbb, egyszerűbb is már jobb ebből a szempontból.

Hogy mennyi a megtakarítás azt nem tudom pontosan, mert mi a kazánt is cseréltük a termosztáttal egy időben. A régi kazánt az új termosztáttal sajnos nem használtuk.

2013. dec. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
semennyi, csak kevesebb a hőfok ingadozás
2013. dec. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem érdemes.Köszönöm.
2013. dec. 22. 17:47
 4/12 anonim ***** válasza:
De érdemes. Pont a kisebb ingadozás miatt fog gazdaságosabban üzemelni a fűtési rendszer.
2013. dec. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Olvasd el pl ezt: [link]
2013. dec. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
utána meg tönkre megy a kazán a sok ki-be kapcsolgatástól valamint akkor több a fogyasztás is, valamint ez elmélet és nem gyakorlat. próbáld méregetni a fogyasztást.
2013. dec. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy megérné,mert padlófűtés+radiátoros kombináció van nálam,és a tekerős termosztáttal folyton lehűl a padló,ez meg egyenletesen tartaná.Úgyhogy lehet,hogy beruházok egyre,mert nem is olyan drága,s azonnal megtérül.Köszönöm a válaszokat.
2013. dec. 22. 20:33
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem utolsó sorban egy közepes tudású,6~8ezres termosztáttal naponta 6~8 hőmérséklet beállítására van lehetőség, valamint akár hét minden napjára más hőmérséklet programot lehet írni.

Sokat számít,ha pl. valaki 12~~24-ben,vagy 24~~48-ban melózik.

2013. dec. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én valami Honeywell típusúra gondoltam 10-15 ezer forintos értékbe.
2013. dec. 22. 21:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó az is persze, az már nem is a legolcsóbb kategória.
2013. dec. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!