Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért képtelenek olyan dugaszt...

Miért képtelenek olyan dugaszt gyártani kádba ami passzol is tökéletesen?

Figyelt kérdés
Régi vas kádunk van... az újonnan gyártott dugaszokkal (az a gumis fajta, de vettem már mást is) azonban nem boldogulok mindegyik mellett ereszt... ez miért van? Régen amiket vettem azokkal érdekes mód mindig jó volt!
2009. nov. 30. 01:21
 1/7 anonim válasza:
55%
Nem akarlak én megbántani,de ha nem kisebb dugókkal próbálkoznál mint a lefolyó, hanem odavaló méretűvel,akkor nem folyna el a vizetek.
2009. nov. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ez a baj, pont hogy veszek minden félét, de egyik sem "pont" jó méret.
2009. nov. 30. 07:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerüen elöfordulhat, hogy a régi kádnak más szabvány szerinti mérete van, és olyan mostmár nincs.
2009. nov. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Ba... ne nézzétek már hülyének a kérdezőt, gondolom hogy nem fog kisebb dugót venni direkt a nagyobb lyukra!!! Amúgy nekünk is olyan volt a régi vaskádunk, hogy eltökítettük valahova az eredeti dugót, és amit már venni tudtunk hozzá, méretet, az eresztett egy pár miliméteres lyukon. Fürdés közben halgattam, ahogy szép lassan bugyog lefelé a víz!

Arra gondoltam, hogyha veszel egy szettet, amiben van olyan fém lefolyó lyuk, meg az ahhoz tartozó dugó, és lecserélnéd őket, ha le lehet, akkor megoldódhatna a problémád.

2009. nov. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi kádunknál is ez a helyzet!Mi úgy oldottuk meg,hogy befogtunk egy darab anyagot(nem szöszöl nem koszos semmi ilyesmi még mielőtt jönnek a nagyokosok:)))) és a dugót azzal együtt dugjuk be.Nem szivárog.Átmeneti megoldásnak jó.
2009. nov. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

10:12-es: a 07:36-os vagyok. Nema zt irtam, hogy a kérdezö nem tudja, hogy mekkora dugó kellene, hanem, hogy valószinüleg idöközben más méretü a szabvány. Ha csak 1 mm a különbség, akkor az nem feltünö, csak éppen nem zár többé.

Az általad javasolt csere viszont jó megoldás lehet.

2009. nov. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm ki fogom próbálni!

Persze nem feltünően szóval 1 mm ha lehet talán a rés, de fürdés közben picit hallom, hogy folyik a víz és egy óra után érdekes mód elfogy a víz fele a kádból pedig meg is mértem egyszer magamat utána, nem a testem szívta fel... és nem is iszom a vizet :D

Azért dzomorú, hogy a régi dolgokhoz ma már nem lehet kapni alkatrészt "vegyél újat, dobd el a régit" felkiáltással! (és itt most lehet szó mosógépről, hűtőről stb...)

2009. nov. 30. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!