Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízóra cserét nekem kellene...

Vízóra cserét nekem kellene tudni, hogy mikor kell, vagy majd a szolgáltató/közös képviselő szól előtte?

Figyelt kérdés
Új lakásba költöztem és nem tudom, hogy az előző tulaj mikor cseréltette. Sajnos nem tudom őt utolérni sem. Járjak utána valahol, vagy valaki majd úgyis szól?(szolg/közképv)
2014. jan. 7. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg a vízóra plexi lapját. Lehet hogy van rajta egy számsorozat. Az első vagy az utolsó 2 szám jelzi a gyártás/hitelesítés évét.


Azt hiszem 6 évig érvényes a hitelesítés. Utána cserélni kell mert nem minősül hitelesnek.

2014. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, csak gondolom, hogy a szolgáltatónál fel van írva, mikor jár le, és jönnek cserélni szükség esetén.


De nem ártott volna a régi tulajjal közösen leolvasni az órát, és együtt bemenni a szolgáltatóhoz, hogy onnan fizess te. El lehet kerülni a meglepetéseket.

Mikor ideköltöztem, én a vízzel, villannyal, gázzal is így csináltam. Úgyis át kell íratni a szolgáltatást a te nevedre.

2014. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kovpet ***** válasza:
Első: tényleg 6 volt, de felemelték 8-ra.
2014. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az órán ez a gy. év,vagy az óra oldalán is lehet 1 matrica évszámmal.

[link]


Ha van rajta plomba akkor a nyíllal jelölt helyen látható az évszám utolsó két jegye,ekkor tették fel.

[link]


Jelenleg 8 év a csereperiódus.

2014. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Megnéztem az utolsó válaszoló első képe alapján 28 van rajta... tehát akkor ha 8 év akkor 2016ig oké:) Köszönöm:)
2014. jan. 7. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!