Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vaterán vettem 2 hete egy...

Vaterán vettem 2 hete egy kombi cirko kazánt, ami 6nap után leállt, és utólag kiderült róla szakszerviz által hogy kuka és életveszélyes. Mit tudok ilyenkor csinálni ha mint kiderült így eladták nekem? Pénzemet vissza kaphatom-e

Figyelt kérdés

#kazán #vatera.cirko
2014. jan. 10. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben hivatkozhat rejtett hibára,azt mondja majd hogy nem tudta stb. Szóval adsz neki minusz pontot vaterán(azt hiszem lehet adni) és veszel egy újat.
2014. jan. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

hasznaltan vetted...? en tenyleg nem ertem neha az embereket, a sajat eletuket nem feltik egy ilyen ki-tudja-milyen allapotban levo cucctol?


en amugy felvennem a kapcsolatot az eladoval, errol a hibarol tudnia kellett, 6 nap alatt nem tehetted tonkre. ha nem hajlando semmire, marad az ugyvedi ut (polgari peres eljaras). abban sajnos biztos lehetsz, hogy a vatera semmifele segitseget nem fog nyujtani.

2014. jan. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs adás-vételi, akkor bukovári a dolog.
2014. jan. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos erre volt keret jelenleg,egy új kazán alaphangon 120 lett volna,ez 40 volt,előtte meg lehetett nézni beépítve,működött,direkt megnézhetőt akartunk.Gondoltam hogy valaki nem fog ilyen veszélyes kazánt használni,2 gyereke mellet és normális helyen lakó,komolyabb ember volt.elképzelhető hogy őt is bepalizta a szerelője vele,nem szólt hogy itt már baj van,inkább javítgatta jó pénzért.kapcsolatot fel vettem vele,de ő is csak ígérgetett és furcsállta hogy baja van a kazánnak,és ismételgette hogy ez kellemetlen nagyon,hívni nem hívott,hívni azóta se hívott itt meg nulla fűtés ...
2014. jan. 10. 18:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Írj az eladónak,ha nem reagál vagy nem cselekszik írj a vaterásoknak. ha eldurvul a helyzet akkor meg a vatera majd tesz egy feljelentést a rendőrség felé..
2014. jan. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tesz a fenéket, a vatera elintézi azzal, hogy semmi köze hozzá oldjátok meg ketten. Csak a lóvét szedik be de semmi biztonságot nem nyújtanak hibás termék esetén. Mivel a kazánt megtekintetted és úgy vetted meg sajna bukta van. polgári peres eljárásban próbálkozhatsz de évekbe telik és bizonytalan a kimenete.
2014. jan. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
elértem a volt tulajt segít valamit,hogy küldi az ő szerelőjét,viszont kikerekedhetett a szeme hogy mondtam hogy nem ilyen egyszerű a dolog valószínűleg ők is életveszélyes állapotba használták,mert kuka a biztonsági rendszere és az elektronika.
2014. jan. 11. 09:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, az elején még az egész kazán volt kuka, a végére kiderült, hogy csak a biztonsági rendszere. Ez egészen más, és más a javítás végösszege is!

Szerencsés vagy, hogy egy ilyen kellemes eladóval találkoztál, aki segít neked. Általában ha használt cikket megtekintett (kipróbált) állapotban megveszel, és nem adnak rá garanciát, és Te ennek ellenére megveszed, akkor ha nálad megy tönkre, nem tehetsz semmit, mert a Te felelősséged már a dolog, és az átvétel időpontjától már Te viseled a kockázatokat...

Más eset, ha ad rá a vevő garanciát egy hetet, egy hónapot, fél évet... akkor a garanciális időn belüli meghibásodás az eladó kockázata.

Gondolom, itt szó sem volt arról, hogy az eladó garanciát ad...

2014. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!