Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért párásodnak az ablakaink?

Miért párásodnak az ablakaink?

Figyelt kérdés
A nyáron cseréltük ki az összes nyílászárót és mióta megkezdődött a fűtési szezon párásodnak. Mit tehetnénk ellene? Fa nyílászárókról van szó.
2009. dec. 1. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van a műanyag nyílászárókkal de az okát nem tudom :S
2009. dec. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet venni (lehet hogy nem jól írom) Cerezit párástalanítót nekünk bevált azóta nem penészedik a fal.
2009. dec. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, a páramentesítőre mi is gondoltunk, hogy kipróbáljuk, de most vegyek minden helyiségbe külön? Az úgy egy kicsit drága, nem? Ezért lenne jó tudni az okát és tenni valamit ellene.
2009. dec. 1. 13:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ablak a két üveg között párásodik vagy a lakáson belül?

Az az érdekes, hogy ilyet én inkább műanyag ablaknál láttam, ott a szellőztetés hiánya volt a gond. Mennyire jól szigetelnek az ablakok?

2009. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lakáson belül párásodik. Véleményem szerint jól szigetelnek, lehet túlságosan is és ezért? Én is inkább műanyagnál hallottam, hogy párásodik. Vagy nem szigetel eléggé?
2009. dec. 1. 14:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az a gond, hogy nagyon szigetelnek :)

Milyen gyakran szellőztetsz? Ruhát szoktál szárítani a lakásban?


Próbáld meg, hogy gyakrabban szellőztetsz, hátha úgy javul a helyzet :)

2009. dec. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi 2 évvel ezelőtt cseréltünk ablakokat,fáról-műanyagra. Nálunk is ez a gond,a páramentesítő segített.
2009. dec. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A korábbi huzatos ablakhoz képest többet kellene szellőztetni. nem az ablakok a rosszak. azok épp jók. csak hozzá kell szokni a több szellőztetéshez.


Volt jelentős felújítás is? ? Ha igen, akkor az építés során bevitt víz (betonozás, vakolás) nem tudott még távozni. Így ehet hogy nem elég a szellőztetés, páramentesítő géppel tudod a levegőt kiszárítani. (ami kb 5-15 liter vizet von ki naponta a levegőből) általában pár hétig elég használni, utána már beáll egy kellemes levegőpáratartalom. itt tudsz bérelni [link] Én a ceresit stopot nem ajánlom, hosszú távon drága utántölteni, és kapacitása kevesebb mint huszada egy ilyen elekrtomos géphez gépest.)

2010. jan. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!