Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízteres cserépkályha?

Vízteres cserépkályha?

Figyelt kérdés
Tényleg veszélyes játék a vízteres cserépkályha.De nem egy helyen láttam ilyet.Esetleg akinek ilyenje van,mit tapasztal,mióta van neki?Köszönöm előre is.

2014. jan. 17. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Be kell építeni TÖBB biztonsági elemeket és akkor nem lesz semmi baj.

Olyannal kell megcsináltatni aki ért ehhez,és már sokat csinált ilyet.

Hülyét/piásat/link szerelőt -megbízhatatlant(pl telefont nem veszi fel sose)/ vagy túl olcsón dolgozót(ez gyanús)

ne bízz meg.

2014. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem veszélyes,még cirkóval is lehet házasitani a fűtési rendszert. Csak az elosztó részt jól kell összeszerelni.
2014. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát akkor nem tudom,miért mondták.

De meggyőztetek.S mennyiben előnyös ez a variáció,mint a kandalló?

2014. jan. 17. 21:39
 4/10 A kérdező kommentje:
Még valami.Ha vízteres lesz,akkor tényleg nem fog már maga a kályha olyan mértékben fűteni?
2014. jan. 17. 22:29
 5/10 emir72 ***** válasza:
100%

Mivel a hő egy részét elvezeted, értelemszerűen kevesebb hőt fog leadni a kályha.

Ha hűtöd a égésteret (a vízzel), csökken az égés hőmérséklete, ezzel romlik a hatásfok.

Csak kandallókkal van tapasztalatom, de a legjobb vízteres betéteknél az égéstér felett van a víztér (pl. Haas&Sohn Aqua), nem az égéstérben vagy körülötte. Ezzel jelentősen jobb a hatásfok: akár 20-30%-al kevesebb tüzelőre van szükség.

2014. jan. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

A cserépkályha ősi hagyomány, mind a mai napig az egyik legjobb hatásfokú fűtés típus,és csak a legkorszerűbb kondenzációs kazánoknak jobb a hatásfoka. Hőkapacitása órási,így habár lassan is melegszik fel,de sokáig tartja a meleget a tűz kialvása után is.

A beépített víztér növeli a hő elosztottságot a házban, és végső soron a hatásfokot is ,de megépítésénél gondosan kell eljárni.

első voltam.

2014. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban van vízteres cserépkályha is . A patkó,

a tűztér köré van beépitve . 120n2 es lakás van vele fűtve.

A gáz használata fűtésre szinte teljesen kizárva . 23 fok van mindenhol .

Nagyon gazdaságos .Persze szakemberekkel kell ezt megcsináltatni .

2 voltam .

2014. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem.Habár lehet,hogy jobban járnék,ha még egy kályhát beraknék,mert már egy van,de a ház nagy,s az egy nem tudja 20 fokra felfűteni a fölső részt.Ahogy néztem elég drága lenne a tűztér,úgyhogy lehet,hogy a fölső részre egy kandalló lesz a megoldás.
2014. jan. 18. 15:14
 9/10 A kérdező kommentje:
Meg nem akarom kockázatot vállalni,meg nézegettem,hogy erre a megoldásra garanciát nem vállalnak.
2014. jan. 18. 15:18
 10/10 emir72 ***** válasza:

Aki nem vállal garanciát a munkájára, azzal ne foglalkozz!

Ha megmondod, az ország mely részén vagy, tudok adni kontaktot, korrekt kivitelezőkhöz. (Többek között kandallók, és kandallókiegészítők kis- és nagykereskedelmével foglalkozunk, sok viszonteladónk van országszerte - folyamatosan monitorozzuk őket, aki inkorrekt, annak nem szállítunk többé.)

2014. jan. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!