Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen hatással van a szobanöv...

Dorcimaci6 kérdése:

Milyen hatással van a szobanövényekre a páramentesítő készülék használata?

Figyelt kérdés

2014. jan. 26. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Meglehetősen kaki hatással, ugyanis a funkciója, hogy vizet/nedvességet von ki a levegőből, falakból, és úgy nagyjából mindenből (egy párás lakásban több tíz litert is akár egy éjjel). A növényeknek létfontosságú a nedvesség.
2014. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez idáig tiszta sor, de a levegő páratartalmát csak az egészséges határok között szeretnénk tartani (40-60%)! Nálunk jelenleg 86%!:-( Ebben az esetnen is kakiban vannak a növényeim?
2014. jan. 27. 09:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mihez szoktak éveken keresztül. Ha a 86%-hoz voltak szokva hosszú ideig, akkor nyilván megviseli őket majd.

Én 50 % körül már elkezdek szellőztetni, hogy lentebb menjen a páratartalom. Volt egy felújítás, hőszigetelés, nyílászáró csere. Azóta minden helyiségben mérem én is a páratartalmat, mert nem a cúg viszi ki a párát, hanem nekem kell szellőztetni.

Nincs egy kicsit túl sok növényed, hogy 86% a páratartalom nálad?

2014. jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bontás, hozzáépítés, felújítás folyamatának elhúzódása miatt, lényegében a nappaliban élünk! Itt vagyunk, itt főzünk, itt teregetek és még a növények is itt vannak! Nagyon penészesek a falak, ezért beszereztük a páramentesítő készüléket!

Na akkor megpróbálom a fürdőben a túlélési kísérletet, ott csak szellőztetek! Nemsoká úgy is vége ennek az őrületnek!

Köszi a választ!

2014. jan. 28. 09:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Jajj, ilyenben nekem is volt részem, de szerencsére nem télen. Együttérzek veled, mihamarabbi felújítás végét kívánok. Ha a falak is penészednek már, akkor mindenképpen drasztikusan csökkenteni kell a páratartalmat. Ameddig lehet, szellőztetni rövideket kereszthuzattal. Éjszakára meg be kell kapcsolni a páramentesítőt. Nem csak a ruhaszárítás, főzés, és a növények termelik a párát, hanem a lélegzéssel mi magunk is párásítjuk a levegőt.

A felújítás, hőszigetelés, nyílászáró-csere óta naponta 2szer kell szellőztetnem a házban. Én kinyitok minden ablakot, és néhány perc múlva becsukom. Így tudom 50 % alá szorítani a relatív páratartalmat. E fölött már párásodna az ablaküvegem alsó része...

2014. jan. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!