Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért repedezik egy éves...

Miért repedezik egy éves házam 4 sarka vizszintes majd függőleges irányban? Normális mozgás ez?

Figyelt kérdés

A külső repedések belül is kezdenek látszani.

Az igazság az, hogy nem megfelelő az alap, nincs 60cm, sitten áll az ytongfal, rajta fafödém. Szigetelés nincs... (Sajnos mindezt utólag tudtam meg egy szakértő bevizsgálása által). Homokos talajra épült, a csatornavíz a sarkakra folyik, amit már kivezettünk 2 méterrel. Nem süllyedés lehet? Mit tehetnénk? Hogyan tegyek alá utólag egy normális alapot, ami esetleg megbírna egy tégla födémet, mert szeretném téglából tovább, vagyis a fafödémet lebontani, de félek, h nem bírná az alap.


2008. júl. 18. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nem az. persze, hogy nem az.


abból, amit leírtál szerintem az egészet le kellene dózerolni.


hogy-hogy 1 éves? akkor vetted? vagy ilyenre építetted? erre engedélyt adtak?

2008. júl. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg hihetetlen, hogy erre kaptál engedélyt felhúzni és beköltözni. Gyorsan hívj egy statikus, ő többet fog neked tudni segíteni mint mi.
2008. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha utólag tudta meg, akkor gondolom, nem ő építette, hanem úgy vette. Magyarul: rohadtul átverték. Szerintem is az alap süllyed. A szakértő, aki megvizsgálta, nem mondott semmit? Hirdetési újságban szoktam látni hirdetéseket, hogy süllyedő alapokat erősítenek meg utólag, az valószínűleg segítene. Én megkeresnék egy ügyvédet is a szakértői véleménnyel és beperelném az építtetőt.
2008. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Átvertek.. Itt sajnos undorító dolgok folynak..az építtető rendszeresen csődöt mond az egyik cégével, majd új cégnév, új építések. És sajnos folyamatosan építi ezeket a szarokat és MINDIG VAN RÁ VEVŐJE!!! Sajnos naivak voltunk, nem jártunk elég rendesen utána. És amikor mellettünk épített, akkor néztem végig, hogy ez hihetetlen és a mi házunk is így épült. Perre a fent leírtak miatt lehetetlen menni, értelme nincs.. Aki perre vitte, csak rosszabbul járt. Eladni már használtan nem könnyű, ugye a szocpol miatt.. És a sok fiatal, pénztelen, felveszi a szocpolt és kifizet ezekért a házakért 17-20 M FT-ot. Már nem tudok mit csinálni, gondoltam, kijavítom a hibákat, így nem lehet élni. Már amennyire kilehet. Jaa, és szarnak a bejelentéseinkre..ígérgetnek, mosolyognak. Nem tudok várni, lassan szétesik a ház. Nem tudok mit tenni. Csőbe húztak, dolgoznom kell rajta, iszom a levét. Pici babával. Nem tudom, mi tévő legyek?..
2008. júl. 18. 13:47
 5/9 A kérdező kommentje:
dee a szakértő mondta, h ez emberi lakótérnek alkalmatlan, több dolog miatt életveszélyes. Vannak beltéri hibák is.. pl a belmagasság nem éri el a mimimumot, a lépcsőfeljárónál rendszeresen beütjük a fejünket... Már megtanultuk lehajtani... Nincs hangszigetelés, gyakorlatilag az emeleten jobban hallani a tv-t zárt ajtónál, mint lent... Lépések.. A fenti vasalás úgy döng, mintha mennydörgés lenne.. A laminált alatt csak polifóm van! Majd vmi lambériaszerűség...
2008. júl. 18. 13:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik hozzászóló vagyok. Találtam két oldalt, ami talán segíthet.


[link]


[link]


És egy hasonló kérdésre adott válasz:


"Süllyedő ház


Tisztelt építész!


Van egy 25 éves családi házunk. Az a probléma, hogy amikor építették, nem lett rendesen alapozva. A ház alapja (a legtöbb helyen) jóformán csak törmelékekből áll. Valószínűleg e miatt, észrevehetően (repedések a falakon) néhány fal elkezdett süllyedni. A kérdésem az lenne, hogy milyen lehetséges megoldások vannak e hiba kijavítására? Esetleg lehetséges-e bontás nélkül is javítani/pótolni/cserélni az alapot? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Resch13



Tisztelt Felhasználó!


Nem véletlenül került át a közbeszédbe is, hogy "a legfontosabbak az alapok." Az alapozás javítása, megerősítése az egyik legnehezebb, és legdrágább feladat. Nagyon fontos a szakszerű és alapos állapotfelmérés, tervezés és kivitelezés.

Ennek biztosítására ajánlott nagyon tapasztalt statikus vagy építész megbízása, aki a kivitelezést is felügyeli. A legkisebb hanyagság, vagy minőségi kompromisszum (pl. gyengébb anyag, vagy olcsóbb technológia választása a tervezetnél), az egész utólagos megerősítés eredményességét befolyásolhatja, és akkor az összes befektetett pénz kárba mehet! A házilagos megoldások az alapozás javításánál szóba se jöhetnek!

Az alap megerősítése mellett a már keletkezett hibák (repedések, süllyedések) javítása is szükséges.


Lehetséges javítási megoldások: falba bekötött támpillérek, meglévő alap alá injektálás, aláfalazás.

Az utólagos alapozás néhány ökölszabálya:

- meglévő alap mellett az aláalapozáshoz a földmunkát az alapozási síkig nem szabad egyszerre elkészíteni

- meglévő épület mellé alapozva: azonos síkkal kell, mert a nagy szintkülönbségek káros talajmozgást eredményezhetnek

- utólagos aláfalazáskor az alapok tehermenetesítését el kell végezni (megtámasztani az épület falát).


Üdvözlettel, Krnács Péter


Kapcsolódó linkek:


* Az URETEK megoldása az épületsüllyedés megállítására


Krnács Péter Pál

Építészem.hu"

2008. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Egyébként ügyvéd-szakértői véleménnyel elindult már... De ezt a hibát akkor is javítani kell. Sajnos kerül, amibe kerül. De én ha most így eladnám, nem tudnék annak a szemébe nézni, aki megveszi.. Egy életen át gyötörne, h mit tettem szerencsétlennel..na most mit velünk, és hány másikkal, és hányan lesznek még..

Injektálás, azt hiszem ezt megpróbáljuk, talán segít.

Mégegyszer köszönöm!!!

2008. júl. 18. 14:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Helló! Na olyan nincs, hogy nem lehet perre vinni. Még ezekből a félmondatokból , konkrétumok nélkül is látszik, hogy simán lehet perelni. Ingatlanjogászt kell keresned, egy tényleg minden hájjal megkent ügyvédet, inkább erre fordítsd a pénzt. Ne hagyd magad!!!!!
2008. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

A repedésekre szoktak tenni gipszből vékonyan foltokat, ezek megmutatják reped-e még! Ha szerencsétek van akkor megáll, és ki lehet javítani a repedéseket.

Az elmondottak alapján ezt a házat nem terhelném tovább, tetőtér beépítéssel!

2008. júl. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!