Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinek milyen tapasztalatai...

Djpubkings kérdése:

Kinek milyen tapasztalatai vannak fan-coil-os fűtés terén? Megéri a fan-coilok-ba a vizet gázkazánnal fűteni?

Figyelt kérdés
Meglévő kondenzációs gázkazánhoz szeretném ezeket a fan coilokat telepíteni a régi radiátorok helyett.Az ötlet az alacsony vízhőfok miatt tetszik. Viszont nem tudom hogy a csekély(mindössze 30-50 Watt)teljesítményfelvétel/egység mennyi áramot fogyaszt. Ha valakinek van bármi tapasztalata akár Geo-s,Hőszivattyús melegvízzel fűt és radiátorok helyett ezzel fűti a helyiségeket, kérem írjon bármi tapasztalatot.

#fűtés #gázkazán #kazán #radiátor #kondenzációs kazán #alacsony melegvíz #alacsony vízhőmérséklet
2014. márc. 26. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb fan-coil rendszer itthon még gázkazánnal üzemel tehát akár általánosnak is mondható ha te gázkazánt használsz.

De spórolásból fan-coilt kiépíteni merész vállalkozás mert igen magas a bekerülési költség(fan-coil induló darabára 70-80 ezer forint)+a vezérlés és akár helyiségenként több darab is szükséges lehet.Egy komplett működőképes fan-coil rendszer -egy/másfél millió alatt nemigen jön ki ezért családi házakba nem nagyon elterjedt fűtési mód.

2014. márc. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én csak azért telepítettem szintenként egy-egy fan-coilt, mert hőszivattyúval fűtök általában és nyáron a fan-coillal klímatizálok. Amúgy elég borsos az ára a radiátorhoz képest. No meg extra igényem volt, hogy csendes legyen!
2014. márc. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem
2014. ápr. 2. 12:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Létezik olyan, hogy csendes fan-coil? Ok, most még talán az. Node mondjuk tíz év múlva?
2014. ápr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálunk a munkahelyemen fan-coil van. Nálam a felkavarodó por miatt, allergia alakult ki. Gondolom ez a készülék és a szűrő, rendszeres tisztításával elkerülhető lenne.
2019. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!