Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fenyőfa alkalmas -e tüzelésre...

Fenyőfa alkalmas -e tüzelésre (pl. sparherdben v. cserépkályhában)? Van -e valami kizáró ok?

Figyelt kérdés
Ki kellett vágnunk egy nagy fenyőfát, mert elszáradni kezdett. Eltüzelhetem -e magában (kályhában), vagy csak valamely más fafajtával keverve (felesben - harmadosban)? Valaki szerint elkormozza a kémény (és a kályhát is) a gyantatartalma. Mi lehet a valóság?
2014. márc. 30. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Igaz amit mondanak,de egy fa eltüzelése nem okoz gondot .

Én már nagyon sok fenyő fát tüzeltem el cserépkályhában is .Adni kell a huzatot,nagy lánggal égjen,akkor nincs idő a korom lerakódására sem .

2014. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ahogy fenti írja, vagy rakd félre kiszáradni és következő fűtési szezonban felhasogatod gyujtósnak és akkor el lesztek látva gyujtóssal. :)
2014. márc. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. márc. 31. 01:56
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Mindennel lehet tüzelni. Még szaros pelenkával is.

Az eszem megáll hogy még egy ilyen egyszerű alapvető dolgot is meg kell kérdezni. Már az ősemberek is ismerték a tüzet. Lehet Ők is kérdezgették a Gyakorin hogy mivel lehet tüzelni. Tüzeltek mindennel amit találtak. És mégse háborogtak a környezet védők. Apropó! Hol voltak mikor az Ukrán zavargások idején több ezer autógumit égettek el a barrikádokon. Miért nem akadályozták meg? Nem ez lenne a kötelességük?

2021. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Arrogancia helyett gondolkozz inkább kicsit. Igen bármit el lehet égetni ami éghető, csak itt egy cserépkályháról szólt a kérdés, és ott rohadtul nem mindegy, hogy egy szezon után lesz benne centi vastag koromréteg mindenhova feltapadva, aztán pár éven belül lehet szétbontani, hogy kipucolják, vagy épp évtizedekig használják megbontás nélkül...
2021. ápr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt nekem írtad?

Mármint a #4-es nek?

Tudod mit jelent az arogancia?

Másik kérdés.

Láttál te már cserép kályhát? Esetleg tüzeltél is benne.

Nekünk van kettő is. Mind a kettő bőven elmúlt már 30 éves. A nagyobbik nak (az "plafonig" ér) semmi baja ,a kissebiket (az 3 csempe magas) is csak azért kellett szétszedni mert a 30 év alatt ahogy dobáltuk be a fa hasábokat szépen lassan ki ütötte a hátsó csempét, és már emiatt füstölt kicsit meg elölről is lepergett a számot. De ez 30 év alatt szépen lassan, nem egyik napról a másikra. Nem a kátrány miatt szedtünk szét. Az a füstcső be gyűlik fel ha van (mármint füst cső) és a kéménybe.

2021. ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Számot=samot
2021. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen neked, amúgy szerintem keress egy szótárat, ha nem érted miért illik rád, na ennyit erről.
2021. ápr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
'4' - esnek: Fogalmazhattál volna múlt időben is, amikor azt írtad, hogy "Az eszem megáll".....látod, amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten. Az arrogancia (is) ragályos. Persze, rohadtul nincs igazad, és semmi alapja a kioktató stílusodnak (baj van a lelkedben). Lehet, hogy nálatok nem okozott gondot a cserépkályhában, ha bármivel is tüzeltetek...én a kérdést azért tettem fel, mert több hely(ek) ről is hallotam, hogy náluk problémát okozott. Lehet, hogy nálatok valami extra szerencsés körülmény óvta meg a kályhát és a füst-kivezetést (csak ötletelek: pl. olyan extra szuper a huzata, hogy kiszippant az mindent (még jó, hogy az egész kályhát nem...ne is gondolj bele...mert aztán majd nem tudsz/mersz elaludni )
2021. ápr. 13. 12:46
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt csak úgy 'off' - nak jegyzem meg, hogy egy ismerősöm férje szellemileg már nincs a top -on....ő sokmindent bedobál a kályhájába....függetlenül attól, hogy éghető -e, vagy sem. Ismerősöm papucsa....oké, elég.....műanyag eszközei...oké, elégnek.....fém konzervosdoboz....(hoppá).
2021. ápr. 13. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!