Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szennyvízcsatorna gerincveze...

A szennyvízcsatorna gerincvezetékét az utca melyik részén szokták lefektetni?

Figyelt kérdés

Pontosabban a házak előtt a járda és a közút között vagy a közúton amin egyébként nincs szilárd útburkolat?

Kérdésemet azért tettem fel mert a csatorna nyomvonalát úgy jelölték ki, hogy a vezeték a házak előtti fasor mentén húzódik, így gyakorlatilag az összes fa útban van.

Megteheti-e a csatornázást végző cég, hogy kivágják a fákat illetve kártérítést kell-e ebben az esetben fizetniük a tulajdonosok felé?



#közút #közmű #csatornázás #szennyvízcsatorna #kártérítés helyreállítás
2014. jún. 24. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Az közterület, ergó ott te nem is vagy semminek a tulajdonosa. Az az önkormányzat, akivel yilván egyeztet aki a munkát végzi.
2014. jún. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

1.

a kijelölt nyomvonal nagyban távolság függő, a már meglévő ivóvíz-hálózat és a gázhálózat csőrendszerétől is! (a szabványban rögzített, előírt biztonsági távolság betartása kötelező!) és nagyon valószínű, hogy a közterület gazdája, tulajdonosa (a helyi Önkormányzat) már jóváhagyta a kijelölt nyomvonalat.

2. Megteheti. (mármint a fakivágást)

kártérítést miért kellene fizetnie?

...az ingatlan tulajdonosai, már NEM tulajdonosai az ingatlan előtti KÖZTERÜLETEN lévő fáknak, növényeknek, építményeknek(pl. áteresz) stb. (még ha ők ültették, ill. építették azokat)

2014. jún. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
"Az közterület" ilyenkor az, de amikor rendben kell tartani( fűnyírás, metszés, gyomlálás, hótakarítás stb.)akkor nem az, ugye? Miért kell akkor nekem rendben tartani azt a bizonyos KÖZTERÜLETET amivel egyébként az önkormányzat rendelkezik ha nem az enyém?
2014. jún. 24. 18:26
 4/7 Shai-Hulud ***** válasza:
33%

"Miért kell akkor nekem rendben tartani azt a bizonyos KÖZTERÜLETET"

Azért, hogy ne disznóólban élj, és tartsd rendben a környezetedet. Ez éppen a te érdeked is lenne.

Jegyezd meg (te is!!!), hogy az állam, az önkormányzat nem azért van, hogy bármit is HELYETTED megcsináljon.

2014. jún. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem csinálnak meg helyettem semmit csak azért vannak, hogy szívják a vérem - vérünket csak, hogy ez a gazdaság nélküli szép magyar szemétdomb tovább fennmaradhasson, persze nem miértünk - hanem azokért a kedves politikusokért akik haszonélvezőik ennek a (gengszter)rendszernek.

Kedves állam és önkormányzat kedvelő kommunistaérzelmű, barnanyelvű barátom pont az a lényeg, hogy ne csináljanak meg HELYETTEM semmit, főleg ne az én pénzemen a csatornázást, ránk erőltetve ezt bármi áron jövedelmi helyzettől függetlenül.

2014. jún. 24. 19:54
 6/7 Shai-Hulud ***** válasza:
64%

És ha az önkormányzat nem épít csatornát, majd TE megteszed???

Nem hiszem. Kedves agyatlan barátom.


De még ha szándékoznál is, a szomszédod nem biztos. De ha ő is, akkor sem tudtok megegyezni, hogy milyen legyen.

Ezért jobb. ha a közösségi feladatokat az önkormányzat csinálja, mert akkor legalább elkészül.

Bár lehet, hogy te persze máshogyan csináltad volna. :-)

De a házad előtt a szemétszedést igazán meg tudod tenni teljesen öntevékenyen is, ahhoz nem kell az önkormányzat.

2014. jún. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Shai-Hulud ***** válasza:
52%

Minősítgesd csak magadat.


Itt nyifogsz, hogy szívják a véredet (mert ugye senki semmit sem csinál, csak te dolgozol egyedül), és baromi jól tudod, hogy MÁSNAK mi lenne a dolga, de azt kifogásolod, hogy a SAJÁT környezetedet neked kell rendbe tenni.

Ha már ott tartunk, nem én vagyok a kommunista érzelmű, hanem az, aki ELVÁRJA, hogy még a saját környezetét is az állam/önkormányzat/közösség tartsa rendben.

2014. jún. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!