Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti is cikinek tartjátok/tartot...

Ti is cikinek tartjátok/tartottátok, hogy a szüleitek nem keresnek annyit, mint a többiek szülei, és emiatt kigúnyoltak titeket, hogy csórók vagytok, sok mindenről le kell mondani, ami másnál szinte alap?

Figyelt kérdés
A mai 12 évesek már a legújabb okostelefonokkal rohangálnak, ilyen-olyan márkás cuccokban parádéznak, és olyan kegyetlenül nagyképűek tudnak lenni a szüleik vagyonukra, hogy az valami elképesztő. Velem is megesett már, hogy igen, bevallom, féltékeny voltam másra, amiért minden hétvégen elmegy vásárolni, van pénzük minden nap arra, hogy akár csak egy üdítőt vegyenek maguknak. És azon siránkoznak, hogy őket a szüleik nem szeretik eléggé, mert nem veszik meg nekik a legújabb játékkonzolt. Nem értem őket. Szerintem velük még nem történt meg, hogy minden héten felszólítást kaptak, hogy fizessék be a villanyszámlát, vagy jövő héttől nem lesz áram....

2014. júl. 28. 12:46
 1/1 Sün!! válasza:

Tudod a gyerekek és fiatalok nagy része nincs tisztában szülei/ a család anyagi helyzetével. Van aki azt látja csak, hogy "na anya/apa már megint genyó, mert nem ad 50 ezret a hétvégén bulizni". Ha odáig eljut egy fiatal, hogy ezzel tisztában van, megérti és ezért nem okolja a szüleit, akkor szerintem az már érzelmi fokon elég fejlett.


Fordítsuk meg a kérdést, oké lehet, hogy nincs annyi pénz, de tegyük fel együtt van a család és mondjuk vasárnap együtt eszik a család otthon. Szerintem ha az ember megszámolja, hogy hány olyan osztálytársa van, ahol a szülők elváltak, van egy marék mostohatestvér/féltestvér. Mindenhol más természetűek a gondok. Sosem tartottam cikinek, hogy nincs mindenből a legmodernebb. A szüleim még mindig együtt vannak és most már ha valami kell, akkor egy kis gyűjtögetéssel megveszem magamnak. A volt osztálytársaim közül pedig majdnem 90%-ának nincsenek együtt a szülei, nincs családi háttér, csak folyamatos veszekedés. Szerintem ez fontosabb. Nem kell foglalkozni ilyen dolgokkal, majd felnőnek. Sokkal angyobb érték az, amit magad érsz el, mint amit a szüleid aládtolnak.

2014. júl. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!