Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes Szegedre költözni?

Érdemes Szegedre költözni?

Figyelt kérdés
Azt mondják hogy, Magyarország második legfejlettebb megyéje mások meg azt mondják hogy szegényes az élet engem speciel érdekelne hogy tulajdonképp melyik állítás igaz-hamis. Lessz elég pénzem szeretnék lakást vásárolni oda költözni új életet kezdeni. :) A válaszokat előre is köszönöm a Szegedieknek :)

2014. aug. 12. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szegedi vagyok.

Tényleg nehéz kérdés, mert (szerintem) nagyon is élhető és szerethető város, de nagyon megoszlanak a vélemények.

Én szeretem, hogy nem kicsi (bocsánatot kérek sokaktól, de én se falun, sem kisvárosban nem éreztem olyan jól magam, mint itt), de nem is elviselhetetlenül nagy.

Viszonylag gyakran vannak fesztiválok, jó programok, mégis álmos város egy kissé. Nyáron, amikor nincsenek itt az egyetemisták, eléggé kihalt, sajnos egyre inkább.


Igen nagy a munkanélküliség. Nemrég olvastam egy statisztikát arról, hogy Csongrád megyében még országos viszonylatban is rossz a helyzet (ez nem kizárólag Szegedre vonatkozik, hanem általában Csongrád megyére). Hogy találsz-e megfelelő állást, nyilván befolyásolja a városhoz való viszonyodat is.


A tömegközlekedés elfogadható. Szórakozási és sportolási lehetőség bőven van (szerintem, nyilván ez igényfüggő).


Bűnözési szempontból vannak kimondottan rossz városrészek (lakásvásárlás előtt esetleg érdemes ennek is utánanézni.)

2014. aug. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :) Kaposvári vagyok és megyek majd ki külföldre dolgozni gyűjtenék pénzt és ott szeretnék Szegeden új életet kezdeni :) nemegészen a városban inkább faluhelyen Pl: Rúzsa,Szatymaz,Sándorfalva és hasonló falukra gondolok. :)
2014. aug. 12. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. válaszoló vagyok.


Sándorfalvát több ismerősöm, barátom dicséri (egyébként az városi rangot kapott jó pár éve). Én éltem Tiszaszigeten, azt nem szerettem.

2014. aug. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát ha itt kapsz munkát, akkor érdemes, egyébként nem. Az elég nagy luxus lenne, hogy veszel egy házat, aztán vagy találsz valamit, vagy nem. Elég kevés munkalehetőség van, persze ez szakma és képesítésfüggő.

Én személy szerint nem költöznék az agglomerációba, rémálom a közlekedés is sokszor. Maga Szeged nem rossz - már nem a "sötét" részei.

Én inkább a nyugati országrészben nézelődnék.

2014. aug. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Én hegesztőként megyek majd ki külföldre aztán összegyűjtök annyi pénzt hogy vásárolhassak majd lakást. Továbbra is kinnt dolgoznék ha megunnám akkor teherautóznék belföldön :)
2014. aug. 13. 13:23
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én budapesti vagyok, többször jártam Szegeden, szerintem nagyon szép és élhető város (de Bp.-hez mérten kisvárosi, nyugodt léptékű). Nem akarok senkit megbántani, de sztem csilliószor jobb, mint pl. Debrecen. Nagyon sok a diák, akik tanévben ott vannak, aztán kiürül nyárra a város egy része.

Szerintem is azon áll vagy bukik, hogy lesz-e állásod vagy sem.

2014. aug. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6/6 én az állás miatt nem aggódok.Továbbra is külföldön dolgoznék :)
2014. aug. 14. 20:44
 8/9 anonim válasza:
100%

Algyő elég befogadó, szerethető, családias kis falu !

busz közlekedik mindig ! közel van két város is Szeged , Hódmezővásárhely! :) (én is algyői vagyok)

2014. aug. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Békés megyéből, elsősorban Orosházáról és Csorvásról, ahol semmi nincsen és csak 4-6 órában van meló nettó 80-120.000-ért Szegedre költözni maga a főnyeremény !!!! Szegeden elérhető manapság már a 160-170 nettó is, bár az igaz ez még nagyon messze van a Pesti és Észak-Dunántúli fizetésektől. Tömegével költöznek Orosházáról Szegedre az emberek !!!
2018. júl. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!