Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A zuhanykabinban miért jön...

A zuhanykabinban miért jön alacsony nyomással a meleg víz a zuhanyrózsából?

Figyelt kérdés

Zuhanyzásnál amikor megnyitom a meleg vízet a zuhanyrózsán, kezdetben erősen folyik a víz, de alighogy felmelegszik és magamra engedem a meleg vízet elkezd csökkenni a nyomás, ráadásul annyira lecsökken, hogy a kazán le is áll, mert már nem folyik akkora nyomással, hogy egyáltalán a kazán bekapcsolva maradhasson. Ha elzárom és várok 1-2 percet, és újra megnyitom ugyanez történik, lecsökken a nyomás, úgy hogy a kazán ki is kapcsol, a víz hamar elhűl emiatt.

Így, ebben a felállásban nem lehet normálisan lezuhanyozni.

Természetesen teljesen kinyitottam a csapot, full nyomásra állítottam, de ha a víz nyomása lecsökken és a kazán leáll, akkor már csak kis nyomású hideg víz folyik, miközben változatlanul meleg vízre van állítva teljesen full nyomásra, jobban kinyitni nem lehet. Amikor már hideg víz jön kis nyomással, kíváncsiságból megengedtem ténylegesen a hideg vizet mégpedig szintén fullra, de a nyomás ott sem lett nagyobb, ugyanolyan vékony sugárral folyik.

Mióta ez van, a fej fölötti zuhanyt használom legfelül, meg ami a lábszinten van alul, ezeknél az az érdekes, hogy ezeknél van meleg víz, és nem is hűlik le, és a nyomás sem csökken le. Azóta ezeket használom.

Megnéztem a fürdőszobában és a konyhában a meleg vizet, ott sem hűlik el és a nyomás sem csökken le, ugyanúgy nem csökken le a nyomás ugyanennél a két helynél a hideg víznél sem.

Mivel az egész lakásban csak a zuhanykabinon belül zuhanyrózsánál történik ez, feltételezem azzal lesz valami gond.

Szeretném hangsúlyozni, hogy fullra kinyitottam a meleg vizet.

Mint írtam ettől még le lehet zuhanyozni más módon, de ettől még idegesítő tud lenni, és előbb-utóbb úgyis csinálni kell vele valamit.

Mi lehet a probléma? Mi okozhatja ezt?



2014. szept. 19. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvan koszolœdva a rózsa.
2014. szept. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
vízkő ... vízkőoldóba tedd bele a rózsát
2014. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Akkor megpróbálom vízkőoldóval, ha a vízkő okozza ezt. Mindkettőtöknek ment a zöld kéz. :)
2014. szept. 19. 20:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos, ha el lenne vízkövesedve a rózsád, akkor eleinte sem tudná erős sugárban átengedni a vizet. Ez sajnos keverőszelep lesz.
2014. szept. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tényleg nem a vízkő a hunyó. Beletettem a rózsát vízkőoldóba, de a probléma még mindig fenn áll.

Amennyire részletesen megpróbáltam leírni a problémát meg a körülményeit, azt pont elfelejtettem leírni, hogy nálunk fali cirkó gázkazán van, hátha ez is számít valamit.

A szelepet is mindenképp megnézem.

Köszönöm szépen, ment a zöld kéz az utolsónak is.

2014. szept. 21. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!