Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Amióta mosogató gép lett...

GeryLaci kérdése:

Amióta mosogató gép lett bekötve a konyhánkban azóta állandóan eldugul a mosogató lefolyó és a mosogató gép is gyakran visszanyomja a vizet a mosogató tálcába. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Mielőtt bekötésre került volna a gép soha nem volt dugulás problémánk. A gépet egy ismerős kötötte be, gyanítom esetleg elronthatott valamit. Vagy ez tipikus? A mosogató lefolyója erős pumpálásra lassan megindul és lefolyó tisztító folyadék hatására jól tisztul de hamar újra eldugul. Szennyező anyag kerül bele de nem sok és nem durva darabok, ezek előzőleg is megvoltak mégsem volt dugulás. A vizet is visszanyomja a gép, gondolom ez sem normális.

2014. szept. 26. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán a mosogató szifonja van tele,ezért nem tudja gép sem elnyomni a vizet ,és feljön a mosogatóba .
2014. szept. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ami a mosogatóból folyt le,az képes volt még elcsordogálni.

Előző.

2014. szept. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, ezt akartam írni én is.

Van egy részleges dugulás, vékony maradt az átfolyó keresztmetszet, amin a mosogató vize még átfolyt, a nagy vízözön viszont már visszaduzzad.

A kisebb szennyezőanyag-darabok is megakadhattak a szűkületnél, tovább csökkentve a keresztmetszetet.

Ha tiszta a szifon, és mégis csinálja, akkor a lefolyócsövet kell kitisztítani egy csőgörény nevű szerszámmal, utána forró vízzel átmosatni, és kész.

2014. szept. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. szept. 28. 13:31
 5/6 anonim válasza:
0%
Üdv! Ugyanilyen problémával küzdöttem én is. Furcsa lesz, de szerencsére elromlott a mosogatógép és már nincs a lefolyóval gond. Valószínűsítem, hogy a mosogatógép tabletta okozta a gondot, amikor folyékony mosogatószert kezdtem bele használni, nem szűnt meg teljesen a gond, de határozottan csökkent. Viszont ilyen esetben üzletben kapható lefolyótisztítót semmi esetre sem szabad használni/beleönteni, sem olcsót sem drágát - tapasztalataim alapján, mert csak rontja a helyzetet! Nem biztos, hogy kémiailag pontosan ez történik, de szerintem kicsapja a szer a felrakódott zsírt és olyan lesz, mint az ázott szappan, megnő a térfogata is, és még jobban eldugul a cső és rátapad a falára. Mindenféle csatornatisztítót kihívtam, döbbentem álltak a dolog előtt, hogy nem, vagy csak többszörös mennyiségű munka ráfordításával tudták megoldani - de csak ideiglenesen - a dolgot. Volt nagynyomású tisztítás (150 bárral ment át csak, azt is nehezen...), utána megint eldugult, jöttek a spirálos technikával -> felnyomta a csatorna másik ágába a trutyit, eldugult a wc. (ááááááá) Na ott is kínlódtak utána egy ideig. Aztán x hónap múlva kiderült/észrevettük, hogy ázik a fal, mert összetörték a spirálos izével a csövet. Szóval mindösszesen belekerült vagy 40000ft-ba a mosogatógép okozta dugulás. Ami egyébként egy kalap x.r, mert mindig gyakorlatilag elmostam előtte a dolgokat, ha figyelmetlen voltam és véletlenül rajta maradt valami, na az ott is maradt. Szóval: SOHA TÖBBET MOSOGATÓGÉP, SZERINTEM EGY NAGY HUMBUG.
2015. febr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is a mosogatógép tabletta maradványa okozza.

Szerencsére a csatorna tisztítónyílásán ki tudtam halászni a fehér,szappanszerű trutyit. Se a lefolyótisztító lúg, se a sósav nem oldja.

2023. jún. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!