Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik a jobb, a gázos vagy a...

Melyik a jobb, a gázos vagy a távfűtéses lakás?

Figyelt kérdés
Régi ablakos és hőszigeteletlen lakásra gondolok!
2010. jan. 23. 13:36
1 2
 1/13 anonim válasza:
79%
A gázos sokkal jobb.Én távhősbe lakok és soxor 40.000Ft-ot meghaladó számlát is fizetek.Nyáron is 11.000Ft-ot.Szóval a gázossal éves szinten sokkal jobban jársz.
2010. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A gázos azért jobb, mert annyit fűtesz amennyit gondolsz. Viszont az előző lakásunkban (kb 80nm) úgy volt 40 a fűtés, hogy csak a két szobát fűtöttük, a konyha-előszoba-fürdőszoba jéghideg volt (akkor tanultam meg nagyon gyorsan fűteni :D).

Most távhős van és sokkal jobb szerintem, mert nem fázom. Mondjuk nem tudom pontosan mennyibe kerül, de szerintem sok mindentől függ, mert itt a lakás (kb 60nm) teljes rezsije 30 körül van és abban benne van a víz is meg minden.

2010. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok nem fűteni tanultam meg gyorsan, hanem fürdeni :D
2010. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

Első hozzászóló vagyok.

Én meg a távhősben fázom van a szobámban 1 kb.40cm-es radiátor és minden télen 2 paplannal takarózok.

De ha meg azt nézed nyáron a gázért nem fizetsz.én meg jún-júl-aug.Fizetek 11ezret.Nov-dec-jan-feb olyan 40ezer fölött

2010. jan. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Március olyan 32 ápr-máj olyan 25-28-őszi hónapokban is szintén ennyi.
2010. jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Szóval ha az egész évet nézzük a gáz sokkal sokkal gazdaságosabb.
2010. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

ha a gázosban ugyanolyan hőt akarsz elérni mint a távhősben, akkor arányaiban drágább.


én utálok fázni, 20 évig laktam gázosban, és tele lett a tököm, h. kb csak a fölöttem lakó profitál abból, h 30ezret kidobok télen havonta csak a gázszámlára, és tréningruhában, 20 pokróc alatt kell aludnom, ha nem akarom, h reggelre jégcsap lógjon az orromon...


most 1 szál bugyiban alszom, a ruháim órák alatt megszáradnak, és egy fityinggel sem fizetek többet.

itt az egész lakás fűtve van, és úgy fizetek 30at. a régi lakásban csak 1 szobát fűtöttem, és úgy ment el 30.


ha vásárolni szeretnéd a lakást, és nem albérletnek, akkor pláne megéri, hiszen ha azt veszed, akkor mind1, hogy a hiteltörlesztőd magasabb, vagy a távhőszámlád...


mire élvezhetnéd, hogy olcsóbb a fűtésed, addigra meg ki tudja mi lesz még... lehet, h a gáz drágább lesz mint a távhő.

2010. jan. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Távfűtés: 5%-os áfa, körbefűtenek, alacsony ár és még nem is fázol.

Gáz: magas áfa, nem fűtenek a szomszédos falak, megfagyok, ennek ellenére sokat fizetek.

El lehet dönteni, hogy melyik a jobb.

2010. jan. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet megmondani, érdemes megkérdezni mindkét házban a lakókat, hogy mennyit fizetnek.


Gázos előnyei:

- ha elutazol, lekapcsolhatod

- nincs alapdíj

- tényleg annyit fizetsz, amennyit fűtesz


hátrányai:

- gáz van a lakásban. Még szivároghat is...

- konvektorok nagyon rossz hatásfokkal hasznosítják a gázt. Magyarán az utcát fűtöd.


Távfűtés előnyei:

- hatékony gázkazánok a hőközpontokban

- támogatott (5% áfa)


hátrányai:

- nem (annyira) szabályozhatod

- földben (amíg elér a házhoz a hő) sok a veszteség

- van alapdíjad, ha semmit nem fűtesz, akkor is fizetsz.


Az, hogy körbefűtenek a szomszédok, mindkettőnél igaz. De az is, hogy ugyanígy te is fűtöd a szomszédaidat.


Én a gázra szavaznék, ha hatékony kazánnal lehetne megoldani a fűtést (cirkó), nem pedig gázkonvektorokkal.

2010. jan. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

a gázosban nem biztos, h körbefűtenek, mert szabályozható, tehát ha nem lakik ott, vagy csak hobbiból tart 15 fokot a lakásában az alattad lakó, akkor az szívás.

a távhősben meg ha akarod, ha nem akkor is fűtenek.


és a gázt meg úgy higítják, ahogy nem szégyellik, szar a fűtőértéke, az ára magas...


jah, és egy eleve konvektoros kb 11millát érő külvárosi lakótelepen hol fogok én egy valag pénzt kidobni, h cirkósítsam a lakásomat?! a kémény bélelve van, tehát adott a lehetőség, viszont maga a rendszer meg a radiátorok benne lennének fél millába.

2010. jan. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!