Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kaputelefonszám ugyanaz...

Yngve kérdése:

A kaputelefonszám ugyanaz mint az ajtószám?

Figyelt kérdés
Képeslapot küldök egy ismerősömnek szülinapja alkalmából, de nem emlékszem az ajtajuk számára. Tudom, hogy az elsőn lakik és a kaputelefonjuk száma a 23-as, ez jelentheti az ajtószámot is? A miénk pl. 27-es, és a kaputelefonunk száma is. Ez csak véletlen? Azért szeretném a borítékra írni, mert nem az ismerősöm neve, hanem az apjáé szerepel a kaputelefon listáján. Vagy a postás a vezetékneve alapján áttudja adni neki, azaz bedobja a vezetéknevével ellátott postaládába?

2014. okt. 28. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem törvényszerű, hogy így legyen.
2014. okt. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanaz. És igen, bedobja.
2014. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Valahol ugyanaz, de laktam már olyan helyen, hogy tök más volt.

Pl. az enyém 12-es, de az 1/2-ben vagyok, nem a 12-ben.

2014. okt. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én az ötös lakásban lakom, a kaputelefonunk pedig 105.

Az ismerősöd és az apukája vezetékneve ugyanaz? Mert akkor a postás be fogja dobni, nyugi!

2014. okt. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor ne bajlódjak avval, hogy ráírom a 23-ast a borítékra? Mert talán nem az, ugye, és az apja vezetékneve alapján ezek szerint a jó postaládába dobja majd be.


Egyébként kösz a gyors válaszokat!

2014. okt. 29. 03:16
 6/9 anonim válasza:
Gondolom már feladtad a képeslapot, de ha mégse, akkor ha ráírhatod a kaputel számot akkor az nem árthat. Nem minden házban az a kaputel. szám ami a lakásszám. Egyébként, ha nem Kovács vagy Tóth vezetéknevű, amiből mondjuk egy 90-100 lakásos társasházban van kapásból 10, akkor szerintem nem lesz baj és megkapja.
2014. okt. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Simon a vezetékneve, és csak egy ilyen szerepel a listán. Ez akkor jó hír, nem igaz? Különben holnap reggel szeretném feladni a postán, elsőbbségivel. Azt mondták nekem, hogy péntekre már odaér.


Ó, és nem tudjátok esetleg, hogy mi történik akkor, ha nincsenek otthon/nem veszik fel a kaputelefont? Gondolom, a többi lakóhoz kiviszi a postát, ergo beengedik és be tudja dobni a ládába, de ezek szerint akkor egyébként sem személyesen adná át, azaz mindegy, hogy melyik emeleten és hányas ajtó alatt laknak, mert amúgy is a ládába dobja?

2014. okt. 29. 22:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Így van, ha simán adod fel, akkor csak bedobja a postaládába, nem személyesen az ismerősödnek adja át. Akkor is, ha otthon vannak.
2014. okt. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! A többieknek is.
2014. okt. 30. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!