Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lesz attól baja az órámnak -...

Lesz attól baja az órámnak - v. esetleg leterheli-e -, ha naponta kétszer v. többszőr maxra felhúzom?

Figyelt kérdés

Egyrészt igazából nem tudom, hogy max. felhúzással egy huzamba meddig működik, és sajna nincsen rajta arra beállítási lehetőség, hogyha lejárna a rugó, akkor beállítsam a mutatókat. Így, amíg jár napközben, ha eszembe jut, felhúzom.

Ezt szabad így? Vagy túlságosan megterhelné a lendkerék rugóit?



2014. nov. 18. 14:06
 1/6 csabika1971 ***** válasza:
100%

Egy biztosan van rajta mutató állító, általában kifelé kell húzni a félhúzót.

Másrészt igen árt neki, mert a rugó állandó feszültségben van, néha le is kellene pörögnie. Ezért mondták régen, hogy órát napjában csak egyszer szabad felhúzni.

2014. nov. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
napjában egyszer szokás felhúzni, nekem úgy 1,5 napig ment el régen az ilyen karóra; de általában reggelente szokták felhúzni, a vekkert meg este. nekem ez volt a szokásom.
2014. nov. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Egy biztosan van rajta mutató állító, általában kifelé kell húzni a félhúzót."


NEM, NINCS. Ezt már többször megnéztem, hátha csak én vagyok béna, de nem. A felhúzót kifelé nem is lehet húzni, csak egy kicsit benyomni, de attól nem változik a funkciója. És csak a felhúzó van rajta.

Egyébként meg nem karóra, ez afféle láncos, kerekded, nem tudom, hogy hívják...

2014. nov. 18. 14:59
 4/6 csabika1971 ***** válasza:

Zsebóra?

De nem létezik, hogy nincs mutató állítási lehetőség.

Viszont léteznek olyan zsebórák melyeknek maga az üvegje nyitható, és mutatókat pedig kézzel állítod.

De ha semmit nem találsz, kérdezz meg egy órást. A tanács úgy is ingyenes, de nekem hihetetlen, hogy ne létezzen állítási lehetősége.

Hisz ha késik vagy siet nem tehetsz semmit, hanem így jártál. Vagy elfejtetted felhúzni és megáll, akkor várnod kell egy napot, hogy az adott időben újra indíthasd? Ez nonszensz, és biztosan nem így van. Vagy ha mégis, akkor azt az órát az nézetemből idióták gyártották.

2014. nov. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, zsebóra, azt hiszem.

Amolyan ezüstös, díszes-cikornyás mintázatú, fedeles, láncos óra.


Most, hogy írtad, még az üvegét is próbáltam lepattintani, de hiába, az is röggzített. Már mindent, ami megmozdítható, vagy csak annak tűnik, próbáltam az órán, de semmi.


Amúgy igen, én is furcsáltam, mert most pont ez lesz a szivatós, hogyha megáll, mert elfelejtettem felhúzni, akkor még ez SE lesz, amivel az utcán, boltban, vagy efféle helyeken figyelni tudnám, hogy nehogy lekéssek a fontos dolgokról, tanórákról, stb.

Eddig a mobilomat használtam, de fogta magát, megdöglött az akuja. Most meg ebben is csalódnom kell :/

2014. nov. 18. 21:45
 6/6 anonim ***** válasza:

pattintsad fel a burkolatot a számlap irányából, van alatta egy pöcök, amit ha eltolsz, akkor a felhúzó a mutatókat viszi. ha visszaállítod a pöcköt, akkor ismét a rugót viszi. nekem olyan. elvileg ha benyomod a felhúzót, akkor nyílik a teteje az órának. ha nem, akkor törött a nyitó rugó; kés élével nyúljál alá a szélén és emeld meg, miközbe nyomod a felhúzót. vagy vidd el óráshoz és megmutatja. nekem ott van a váltó pöcök.

alja és teteje is nyitható, zsanért biztosan megtalálod rajta.

2014. nov. 19. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!