Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakásfelújítás előtt állunk....

Lakásfelújítás előtt állunk. Lenne valami ötletetek, tanácsotok, hogy miként tudunk minél olcsóbban kijönni, de mégis széppé és egyénivé varázsolni kis otthonunkat?

Figyelt kérdés
Festenénk, csempéznénk, lamináltat szeretnénk vagy szőnyegpadlót. Több, mint 25 éve nem volt újítva a lakásunk.
2010. febr. 1. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát én 2 éve csináltam meg és borsózik a hátam tőle ha rá gondolok, de azért újra bevállanám, mert nagyon szép lett a lakás.


Elöször azt kell eldönteni, hogy mekkora a keretre (nekünk 2,5 milla ment rá) aztán lehet gondolkodni hogy mi legyen.

Néhány ötlet fontossági sorrendben:

- lakás kifestése vidám szinekre akár egyénileg is (mi megszabadultunk a tapétától és festve lett minden.

- Müanyag ablakok ha nincsenek. Hihetetlen hasznos, hősz és zajszigetelő. Redőny ha nincs még.

- csővek (víz, szenyvíz) és villanyvezeték cseréje. Ezt sokan elbliccelik mert nem látható pedig az se árt néhány évtizedenként.

- Ez utóbbi hoz cstlakozott a mosógép szenyvizének fixre kötése falba és plusz mosdó kialakítása (de ugye ez hely függő). Új konektor helyek.

- Laminált parketta. Olcsó és látványos változás (tv és telefon kábel elrejtése a szegélyben).

- Wc tartály és csésze csere. Csempe.

- Fürdő felujitása, esetleg modernizálás.

- Amerikai konyha.

- Ajtók cseréje, felújítása.

- Új bútorok

- Lakótér átszabása gipsz kartonokkal.

- Világitás modernizálása


Most így hirtelen ezek jutnak eszembe...

2010. febr. 2. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én speciel nem a műanyag nyílászárót ajánlanám, hanem a fát. A műanyag hermetikusan lezár (ha nincs rajta szellőztető, nem mindegyiken van), és bepenészedhet a ház. A festést szerintem is meg lehet csinálni házilag. Ha glettelni is kell, akkor ahhoz max. hívhattok szakembert. A laminált padlót is le tudjátok rakni magatoknak. Én nő vagyok, de még én is le tudtam. Viszont arra készülj fel, hogy a laminált elég hideg. A szőnyegpalóból viszont az igazán puha, meg elég drága. Mi is néztük, de a normális dupla áron lett volna, mint a laminált. Ne feltétlenül sötét lamináltat válasszatok, mert nagyon porosodik (majd látni fogod, te lesz porcicával 3 nap alatt), és a sötéten jobban látszik.

A csempézéshez kérjetek szakembert, mert a padló egyenetlenségei miatt, nem biztos, hogy ti meg tudjátok tökéletesre csinálni. Tipp: ha lehet válasszatok, sötét fugát, mert a fehér egy idő után beszürkül és nincs az a tisztítószer, amivel ki tudnád fehéríteni.

2010. febr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

menj el Obiba, vagy Praktikerbe.

festeni egy közepes képességű ovodás is tud, szóval csak kell egy henger meg egy rács :) meg persze festék.


csempét vehettek olcsón, ha épp találtok akcióban vmi normálisat. azt bízd burkolóra, csak vigyázz nehogy ellinkeskedje, meg nehogy lehúzzon.


lamináltat egy ügyes kezű pasi bmikor lerak, csak a dilatációs hézagra kell figyelni.


szőnyegpadlót ne rakass, ha egy mód van rá, sztem csúnya is, meg nehéz takarítani, és ha esetleg kiömlik vmi, vagy a baba csinál egy kis balesetet, akkor helló az egész...


ja, és nézegess lakberendezős oldalakat, barátod a google. :)


sok sikert!

2010. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szeretnék egy félreértést eloszlatni.

A penészedés fő oka nem a nyilászárő hanem a hideg fal amire a viz kicsapódik, szóval egy jólszigetelt falazat megóv a penészedésről.

Az igaz, hogy a folyamatos huzat az szárítja a lecsapódot vizet szóvale gy pcsik ablak rendszer lecserélése után lehet penész, de ez nem az abalak hibája.

Ebből a szempontból egy modern fa ablak is szigetel anynira hogy penész legyen.

Ráadásul ha afa keretből (ami szimpatikus nekem is) olcsóbbat veszel az jó eséylel vetemedik az első években.

2010. febr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!