Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri vízforralót venni? Egy...

Megéri vízforralót venni? Egy átlagos vízforraló mennyi idő alatt forral?

Figyelt kérdés

Fél - 1 liter vizet?


Gáztűzhelyen aránylag lassan forr fel a víz. Mindig otthagyom és vagy kiforr egy csomó víz, mire visszaérek :D vagy háromszor kimegyek és még mindig nem forr.


Ahol láttam vízforralót, ott olyan gyorsan felforr a víz, hogy nem kell otthagyni. De mindig társaságban vagyok olyankor. Lehet azért tűnik gyorsnak, mert társaságban vagyok. :D


Hány Wattos jó?



Ma kaptam ajándékba pénzt és 27-én már mennék is megvenni. Be szeretném biztosítani magam.


A Sencor jó márka?

Hausmeister-t nem szeretnék. A mikrónk az, és hát... :/


2014. dec. 24. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában 2000W teljesítmény és hamar felforralják a vizet.

Automatikus védelemmel ellátva túlmelegedés ellen.

3-4 ezerért már megfelelőt vehetsz.

2014. dec. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én TESCO-st vettem 5000.- valamennyiért metál piros színü, 1.7l-es és 3-4 perc alatt forr fel.
2014. dec. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Az a baj, hogy 3-4 perc még ugyanaz, mint gáztűzhelynél. Vagy már nem? :/



Én ált délután iszom teát, 3 dl vagy többet és megkínálom családtagomat, így bő fél liter.



Ha egyedül iszom egy bögre teát, akkor jó a gáztűzhely, de ez a ritkább felállás.

2014. dec. 24. 18:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 literes van, kb 1-2 perc alatt felforralja, és olyankor azonnal lealáll magától.
2014. dec. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ma néztem az orrát, és gázon cirka 8 perc a szokásos kétbögrényi víz felforralása...
2014. dec. 24. 19:47
 6/10 anonim ***** válasza:
16%
A világ legértelmetlenebb, legpazarlosabb tárgya a vízgforralo. Semmi értelme
2014. dec. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 dirtboy ***** válasza:
100%

2-3perc egy teli ami kb 1,5liter de attól is függ hány deci vizet melegítesz és hogy hány fokról indul,télen ugyebár kicsit hidegebb a víz mint nyáron.

1 liter szerintem meg van másfél perc alatt,most nem mérem azért le.


összességében kb 3 max 4forint egy teli vízforralónyi víz melegítése,1literé meg kb 2-2,5ft lehet.

elhanyagolható összeg,olyan sokszor úgy sem használnád hogy ez meglátszódjon a villany számlán.

2014. dec. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd veszel(mert szükséged van rá), műanyag tartályosat ne vegyél, cskis fémtartályosat.
2014. dec. 25. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mi a gond a műanyaggal?

Eddig szinte csak olyan láttam (háztartásokban).

Gondolom a fém drágább :/

2014. dec. 25. 11:22
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!



Nos, megvettem.

1 l, 1500 W, fém.

Lekopogom, nagyon jó.

Két bögre teához való vizet körülbelül már annyi idő alatt felforral, amíg előkészítem a teafüvet.

1 l már lassabban forr fel, de azt se lehet a gáztűzhelyi melegítéshez hasonlítani.


Szóval megérte.


A teafilter is jobban kiázik, hamarabb és kevesebb kell belőle, mert ugye a víz kancsóba öntésekor keresztülöntöm rajta a forró vizet.

2015. jan. 14. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!