Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ház kiadásával kapcsolatban...

Ház kiadásával kapcsolatban tudtok nekem tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, mik a buktatói a dolognak!

2015. jan. 25. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp legyen hivatalos a kiadás. A szerződést ügyvéddel, vagy közjegyzővel írasd meg, akkor nem lesz gond, ha pl. nemfizetés miatt ki akarod tenni a bérlőt. Adózz utána, így egy estleges pernél is védve vagy, nem tudnak zsarolni.

Mindenképp kérj kauciót (én kéthavi bért szoktam kérni, de van aki egy havit.) A csekkeket a saját nevedre kérd, te fizesd be, és a bérlőnek viszed a bérleti díj átvételénél, és együtt fizeti ki. Én mindig magam mentem a pénzért, így havonta egyszer meg tudtam nézni a lakást. Pontosan Írjanak mindent bele , pl. a javításokat ki fizeti. Általában a beruházásokat a bérbeadó, a napi javításokat a bérlő.

2015. jan. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fontos még beleírni a szerződésbe, hogy meghatározott, vagy határozatlan időre adod-e ki, és pontosan ki kell kötni a felmondási időt!!
2015. jan. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ha a csekkeket a nevemre kérem, a bérlő hatalmas számlát csinálhat, hisz nem az ő nevén lesz!
2015. jan. 25. 16:39
 4/7 anonim ***** válasza:

3.

Egy hónap alatt csinálhat csak bármekkora számlát is, mert ha jó a szerződés, egyik napról a másikra kihajíthatod. Ezért is jó a kaució. De érdemes jól megválogatni, h. kinek adod ki a házadat.

2015. jan. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy kidobhatom, de mi lesz a tartozással?

Én azt érzem biztonságosnak, ha a bérlő nevén vannak a számlák.

Ha adósságot csinál, viszi magával a tartozást!

2015. jan. 26. 09:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor tedd azt! Csak tudd, hogy nem minden szolgáltatónál lehet átíratni a számlát a bérlő nevére. De te tudod, mit akarsz.
2015. jan. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 puritan ***** válasza:

1. Megnézni, leinformálni, hogy kinek adod ki.

2. Ha a neveden maradnak a közüzemi számlák, az egy adu a kezedben vita, vagy felmondás esetén. Ugyanis bármikor leszereltetheted a gáz, vagy villanyórát. Anélkül nem sok albérlő kíván ottmaradni. A visszaszerelésnek van jelentős költsége, de egy rossz albérlővel többet is lehet veszteni, ha nem akar kiköltözni.

2015. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!