Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a vendégeket...

Hogy vegyem rá a vendégeket arra, hogy NE vegyék le a cipőjüket?

Figyelt kérdés

Egyrészt én alapból nem bírom, amikor vendégekkel levetetik a cipőt, szerintem nem egy elegáns dolog, meg van egy csomó fenntartásom a lábszaggal kapcsolatban. De ami fontosabb, hogy nálunk elég hűvös van, mi 19-20 fokban érezzük jól magunkat, ami a legtöbb ember számára kevés... persze ha fázik valaki, feljebb tekerjük a fűtést, de a padló hideg marad. És egyszerűen hiába mondjuk, amikor jönnek hozzánk, hogy nem kell levenni, hideg a padló, stb., mégis leveszik. Eddig azt gondoltam, hogy hát jó, ha nekik így kényelmesebb, legyen, de még a múlt hétvégén átjött 3-4 barátnőm vacsizni, erre mind felfázott hét közben... én emiatt nagyon kellemetlenül érzem magam, nyilván nálunk betegedtek meg :(

Tudom, lehetne papucsot adni, de én nem tartom higiénikus megoldásnak, és nem szeretném papucsok fertőtlenítésével tölteni az időmet. Viszont azt se szeretném, ha bárki fel vagy megfázna nálunk :(


2015. márc. 14. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minek kéne fertőtleníteni a papucsot? Én is hordtam már ismerős papucsát és nem lett semmi bajom meg én is szoktam kölcsön papucsot adni vendégnek és nem fertőtlenítem utána.
2015. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
El lehet így kapni lábgombát pl., szóval én eléggé undorodom ezektől a papucsoktól.
2015. márc. 14. 11:39
 3/9 anonim válasza:
Mondd meg nekik, hogy hideg a padló és nem tudsz sajnos papucsokkal szolgálni. Az illem szerint amúgysem szabad vendégekkel levetetni a cipőt, bár ma már inkább azt tartom helyénvalónak, amit a házigazda kér az legyen. Ha megkér hogy ne vegyem le a cipőm akkor nem fogom. Mindenkinek más a lábszaga valakinek fel sem tűnik a sajátja...egy esetleges port vagy koszt könnyebb kiszedni a szőnyegből mint a lábszagot...
2015. márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt szoktam amúgy mondani, erre jön a válasz, hogy áh, nem baj, inkább leveszik. A múlt héten amúgy a barátnőimet cipőben vártam, mert gondoltam, kiöltözöm, ha már feljönnek, de ez sem számított.
2015. márc. 14. 11:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Lábgomba száraz,szellőztetett helyen nem marad életben,kell neki a nedves "sötét" hely.Úgyhogy a papucson nem marad életben,szobahőmérsékleten.Vegyél vendégpapucsot,aminek van egy vékonyabb talpa,néha kimosod mosógépben és annyi.Én úgy gondolom,hogy az az illedelmes megoldás,ha úgy látom,hogy a házigazda papucs nélkül van,akkor leveszem én is,ha nem tudom eldönteni,akkor megkérdezem.Hozzánk sokan jöttek most házat nézni,senkinek nem mondtam,hogy vegye le a cipőjét,de mivel tisztaság van,az udvarról bejövet én is levettem a papucsom,így ők is.Nem örültem volna,ha a sáros cipővel rálépnek a szőnyegre stb.

[link]

2015. márc. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem kényelmetlen, ha a házban cipő van rajtam.
2015. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dolores55 válasza:
Legyetek ti is utcai cipőben otthon!
2015. márc. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ne haragudj, de ennyire túlagyalni egy egyszerű dolgot. Vendégpapucs, nem kapnak el semmit. Hagyjuk már. Én pedig speciel nem szeretek cipővel lenni lakásban, házban, és ezt a vendégeimtől is elvárom.
2015. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Vendégpapucs. Vendégzokni ami vastag vagy mamusu? Ezek moshatóak. Vagy azt mondod nekik:

Megkérnélek titeket, hogy NE vegyétek le!

2015. jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!