Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Honnan vegyek jobb minőségü...

Honnan vegyek jobb minőségü fűnyíró damilt?

Figyelt kérdés
Amit a piacrol veszek az van olyan minőségü mint amit a Stihl üzletekben kapok, vagy lehet jobb ? (2,4mm).
2015. ápr. 2. 06:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Már mindennek kétes az eredete.Főleg annak ,amit a piacokon lehet kapni .Erre mondják ,az olcsó a drága .
2015. ápr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez igy van. de a kérdésben nem segitettél ;) a multkor jártam egy Stihl márkakereskedés-ben, és megnéztem egy nagy damil köteget (mintha 268 méteres lett volna) azon még azt irta hogy MADE IN GERMANY.
2015. ápr. 2. 18:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a négyszögletes narancssárga olasz gyártmányra esküszöm, a piaciakkal az a baj,hogy egészen hosszan,hosszában szétválik a nejlon szál,kirojtosodik.

Nekem könnyü,itt Szegeden van egy nagyon jó,és olcsó nagyker,az Analóg kft,és bejáratos vagyok oda. A Stihl nagyon drága.

2015. ápr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A piacokon általában a nagyon olcsó vackokat árulják.

Léteznek azért jobb minőségű kínaiak is, de azok nem olyan olcsóak.

Nyilván a "neves" gyártmányok nemcsak drágábbak, hanem jobbak is, pl. Stihl, Makita, Oregon, stb.


Én most Alu-Cut nevűt használok (2,7 mm, négyszögletű, ez a legjobb szelvény szerintem), elég jónak tartom, és viszonylag olcsó.

2015. ápr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Volt a Stihl-nél 10 méteres kis köteg, gondoltam kiprobálom. Elég jol birta (2.4 mm kerek és benne egy kanális). Az tetszett ebben hogy nem fütyul mint a többi. De vettem egy olcsót is (2.4 mm csillag formájú) az viszont sokkal jobban vág mint a kerek Stihl. A Stihl-ben az a jó hogy kopik, nem reped szét, a kinai viszont kemény, ezért beleraktam pár orával használat előtt vizbe igy egy kicsit megpuhul, és rugalmasabb lessz.
2015. ápr. 12. 21:51
 6/7 anonim ***** válasza:

A kerek nyilvánvalóan nem vág olyan jól, mint aminek éle van. Lásd, nem mindegy, a késnek az élével vagy a fokával vágsz.

Minél élesebb részek vannak a damilon, annál jobban visz. Ez a csillag. Viszont a nagyon éles részek könnyen lekopnak. Ezért kedvelem én a négyzetet, ami elég éles, de viszonylag tartós, a csillaghoz képest.

2015. ápr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Majd a négyszögűt is ki kell probáljam
2015. ápr. 15. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!