Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megteheti valaki hogy több...

Megteheti valaki hogy több mint egy hónapja "felújítást" tart és minden egyes nap kb 7:30-tól 17-18 óráig megállás nélkül fúr?

Figyelt kérdés
A felettünk lakó szép emberek több mint egy hónapja minden egyes nap megállás nélkül fúrnak és teljesen tönkre teszik a mindennapjainkat, megteheti ezt nyugodtan valaki hónapokig is hogy egész nap elviselhetetlen zajjal fúr? (nem lehet hallani hogy a szoba másik végéből mit mondanak neked majdnem ordítva)

2015. ápr. 17. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Amennyiben az időpontot nézzük akkor tömören: igen.

Egy nagyobb volumenű felújítás sajnos nem 1-2 nap lesz.

Én laktam olyan helyen,hogy közel 3 hónapig dolgoztak a szomszédba.

2015. ápr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
1 hónapja minden nap 10 órahosszát? Az nem felújítást csinál, hanem otthon fusizik valamit! 300 óra alatt már egy hosszú alagutat is lehetett volna fúrni a lakótelep alatt.. 😃 Nyugodtan menjetek át hozzá, hogy keressen műhelyt erre a célra magának, mert ha tovább fúr-farag a lakásban, akkor megkérdezitek a NAV-nál, hogy bejelentette-e és adózik-e rendesen a tevékenysége után. Másnaptól sűrű csend lesz, az holtbiztos.
2015. ápr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
2. Le se tagadhatod hogy magyar vagy.
2015. ápr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%

Az,hogy egy panelba fusizna vki nem túl életszerű,ráadásul az anyagot hozni,az elkészült műveket vinni kellene rendszeresen,ez azért csak feltünt volna a kérdezőnek sztem.

Bizonytani akkor is nehéz lesz,mivel bevallani biztosan nem fogja a lakásába bengedni szintén.A NAV-hoz írásban névvel tudsz bejelntést tenni(anonimmal nem foglalkoznak). Költői kérdés a kérdezőnek: Te hol dolgozol,hogy egész nap otthon hallgatod a fúrást?

2015. ápr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
2-es és házhoz viszik neki a falat amit bontani vagy fúrni kell és a lakásán csinálja meg?
2015. ápr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Hú de jó, senki nem a kérdezőnek válaszol, hanem mindenki nekem. No akkor lássuk:


3 -Ezzel akarsz sértegetni? Mert te mi vagy? Megmondom: egy birka, aki mindent eltűr. Ahol én élek (Lugano) az első végigfúrt hét után ki lenne dobva a lakásából az, aki ennyire pofátlanul, kérdés és bejelentés nélkül zavarja folyamatosan a lakóközösséget. De te csak tűrjed szépen szó nélkül, ahogy valaki darabokra töri az otthonod nyugalmát... nehogy magyarnak tűnj intézkedés közben.


4 -Nem azt mondtam, hogy jelentse fel... azt mondtam, hogy szóljon rá, hogy amennyiben be nem fejezi. De most komolyan, mi a búbánatot lehet egy szaros kis panellakáson egy teljes hónapig furkálni? Ez bizony csinál valamit odafent és ha nem kért rá engedélyt a többi lakótól, akkor az holtbiztosan nem legális, bejelentett tevékenység.


5 -Nem csak a falat lehet fúrni. Tudtad például, hogy hogyan készül a számítógép szellőztetése? Rengeteg apró lukat kell fúrni egy kör ívén, aztán összereszelni őket. De biztosan van még millió más dolog, ami kisméretű, de fúrkálni kell.


Akkor én adtam egy tanácsot, még ha nem is tetszett nektek. Most ti is adjatok szerencsétlen kérdezőnek egyet-egyet. Mit tegyen, ha egy hónapja folyamatos zajban él? Tűrje szó nélkül? Nálatok nem szokás felújítás előtt a ház előterébe kibiggyeszteni egy pár sort, miszerint elnézést mindenkitől, de ettől-eddig felújítás lesz, az okozott kellemetlenségekért... stb. Mert ha csak ennyit megtett volna az a jó magyar szomszédja, akkor a kérdező sem lenne kiborulva. Na mindegy.

2015. ápr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a kérdezőt vsz a falfúrás zavarja nem a lemezfúrkálás
2015. ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem azt mondtam hogy el kellene tűrnie, azonban rögtön a NAV-val fenyegetőzni sem éppen megoldás. Lehet hogy Svájcban így csináljátok, itthon még nem. Nyugatabbra divat a másikat minden apróságért feljelentgetni, sajnos a magyarok is kezdik átvenni ezt a szokást.
2015. ápr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is újítottak fel lakást, igaz ez nem panel hanem tégla, de így is mindent nagyon jól hallottam

el nem tudtam képzelni mit lehet több héten át csinálni azon a lakáson, állandó fúrás volt, szerencsére már vége egy ideje

ki kell várni, egyszer készen lesznek

2015. ápr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nalunk a bejarathoz ki szoktak irni hogy mettol meddig lesz zaj.
2015. ápr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!