Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A panellakások erkélyei miért...

A panellakások erkélyei miért vannak beablakozva?

Figyelt kérdés

[link]


A képeken látszik, hogy egyes erkélyek be vannak ablakozva, a többi szabad. De láttam olyat, hogy egy lakó nem ablakot, hanem rácsot szerelt fel a 6-dik vagy 7-dik emeleti erkélyére. Az nem tudom, mi célt szolgál: betörés ellen vagy csak arra akarta tenni az akasztható virágcserepeket.



2015. ápr. 30. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A rács a galambok ellen van. Ha teljesen le van szigetelve+ablakozva az erkély akkor ősszel is jobban ki lehet ülni szerintem azért csinálták meg+védi a kint lévő dolgokat az esőtől és hótól.
2015. ápr. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak beablakozva, mert azzal hasznos, télen is használható területet nyernek. A rácsra csak tippem van, valóban betörés ellen lehet. Valamelyik évben elkaptak egy betörőt, akinek az volt a trükkje, hogy felülről leereszkedve jutott be az erkélyajtókon.
2015. ápr. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rácsot sokszor még a kisgyerekek védelmében raknak fel, nem lát ki a korláton, felmászhat, leeshet...
2015. ápr. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. két hónapja esett le egy ilyen pókember betörő a hetedik emeletről, ahová az erkélyről tört be!
2015. ápr. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, mindenkinek köszönöm a választ. :)
2015. ápr. 30. 14:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem utósó sorban a hővédelem miatt is.
2015. ápr. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Beépített erkélynek hívják, gyakorlatilag növeli a használható belső teret.
2015. ápr. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!