Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sikeres lakásvásárlásnál...

Sikeres lakásvásárlásnál "illik" adni valamit az ingatlanosnak? (A vevő részéről. )

Figyelt kérdés
2010. febr. 25. 08:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Dehogyis! Épp eleget kap az eladótól! Te így is jót teszel vele, hogy 20%-kal drágábban veszed meg a lakást, mintha a tulajtól vennéd.
2010. febr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%

Ha jól értem olyan esetről van szó, amikor az eladó fizeti a közvetítőt. Ez nem mindig általános. Tudok olyat, amikor a vevőnek kell fizetnie. Olyat is, amikor a vevőnek egy fix összeget kell előre fizetnie, általában 5-10eFt-ot, hogy az ingatlanos egyáltalán elárulja az eladó ingatlan címét. Ami aztán megtekintés után lehet hogy meg sem felel a vevőnek. (Tipikus gusztustalan lenyúlás esete.)

Olyanról is tudok, hogy az eladónak és a vevőnek is ki kell fizetnie az ingatlanost.

Általában attól függ, hogy Te mint vevő is szerződésben állsz-e az ingatlanossal.

Ha nem, akkor mért fizetnél? Így is több százezret/milliót rak zsebre a szinte semmi munkáért.

2010. febr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
már itt is bejön a hálapénz? szokjatok már le róla, kap ezért jutalékot.
2010. febr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az eladó fizet nekik, gondolom én, nekünk nem szóltak, hogy fizessünk. Bár rosszul tettem fel a kérdést, kihagytam belőle a lényeget. Szóval ismerős az ingatlanos, nagyon sokat segített, nélküle lehet nem jött volna össze egy lakás. Szóval inkább nem az a kérdés, adjunk-e, hanem hogy mit. Nem pénzre gondoltunk! Volt már így valaki?
2010. febr. 25. 09:05
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez úgy megy, hogy eladó el akarja adni a lakását, nincs kedve hirdetni, ezért keres egy ingatlanost, aki megígéri, hogy gyorsabban el fogja adni a lakást.


Az ingatlanos az ilyen 3-tól 5 százalék körüli áron dolgozik általában.


Kitalálnak egy árat, aláírnak egy szerződést.


Aztán jösz te a vevő,

megveszed a lakást 10 500 000-ért,

ebből az eladó 10 milkót kap,

az ingatlanos pedig 500 ezret.


Szóval nem, nem illik adni semmit az ingatlanosnak.

Az ingatlanost inkább utálni illik, mert lehúzza a pénzed.

2010. febr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bár általában az eladók szokták utálni az ingatlanost, nem a vevők. Mert aki eladja a lakását, azt az ingatlanos általában lebeszéli arról, hogy mondjuk 11 milkót kapjon a lakásért, az kitalálja, hogy á, ez nem ér annyit, ez csak 10.5 milkóért lehet eladni. Aztán sikerül eladni 10.5-ért, de utána még csak 10-et kap az eladó, és mérgelődik, hogyha saját maga hirdette volna a lakását, akkor most 500-al többet kapna érte. Mert simán megvették.


Az ingatlanos meg ugye nem csinál mást, csak hirdetéseket tesz fel mindenhova, és megszervez találkákat vevővel, és ezért kapja a pénzt. Tulajképp nem látszik, hogy ő olyan sokat küzdene, dolgozna a pénzéért. Összeismertet embereket egymással, és ennyi a munkája :)

2010. febr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen igazuk is van hogy ennyi melóval ennyi pénzt tudnak keresni, kihasználják a sok lusta embert, aki néhány rohadt hirdetést nem képes feladni fizesse is meg az árát.
2010. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Persze, igazuk van, nem mondom hogy nincs :)


Anyámék adták el a lakásukat, aztán sírtak, h az ingatlanos nem is csinált semmit, és akkor meg mért kell neki odaadni az 500 ezret :)


Mondtam is nekik, hogy hát baz, ménem raktál fel hirdetést akkor te? Aztán mondta, hát mert féltem, hogy aki meg akarja venni, az majd átver.


De hát nem verhette volna át senki, mert ügyvéd jelenlétében írjátok alá a papírokat, szóval mit mondjak erre.


Inkább nem szóltam bele, csináljanak amit akarnak :D


Az élettársával együtt aztán nagyon okosak voltak.

2010. febr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azzal segítettél neki, hogy megvetted a lakást. Így a közreműködéseddel rengeteg pénzhez juttattad az ingatlanost, aki az ismerősöd.

Inkább neki kéne neked hálálkodnia, hogy megvetted, így neki nem kell hírdetgetnie tovább.

Nem értem mért Te akarsz hálás lenni neki.


11:07-tel teljesen egyetértek. Tapasztalatból tudom, hogy az ingatlanosok gyorsan akarnak pénzt keresni. Az se érdekli őket, hogy nem 500e, csak 480, ha hamar jön. Rögtön rábeszélik az eladókat, hogy a lakásuk nem ér annyit és akár milliókkal is olcsóbban kell adni. Akár áron alul is, csak gyorsan elmenjen.

Ez a módszerük, nem egy ilyet láttam már.


Kizárólagos jogot pedig nem szabad adni nekik, ez alap! Ha a szerződésben nagyon ragaszkodnak a kizárólagos joghoz, akkor ott kell hagyni őket és keresni kell egy másikat.

Manapság már minden sarkon van egy ingatlaniroda.

2010. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
48%

Kikérem magamnak.Anyukám ingatlanos és soha a büdös életben nem akarta lehúzni az embereket.olyan általánossággal mondjátok itt.Mindig arra törekszik,hogy a vevőnek megfeleljen,ha kell nagyon sok lakást megmutat neki.S szinte mindegyik ügyfelével jóban van,volt olyan aki csokit is küldött nekünk,volt olyan akivel más egyéb dolgot beszélt mega vevő vagy eladó akaratából.

Úgyhogy kicsit se kéne általánosítani,és tudom milyen ingatlanosok vannak még,akik tényleg olyanok,de nem mind.

2010. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!