Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon kicsi házban élünk, és...

Nagyon kicsi házban élünk, és szeretném mar athivni a barátaimat. Milyen megoldást láttok ti?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs hany négyzetméteres. De nagyon kicsi. Megvan a története, hogy miért ilyen pici. Mikor elkezdtünk építkezni, eldöntöttük hogy ikerház lesz. Egyik felében mi, a másikban a mama lakik. Úgy terveztuk hogy lent lesz egy konyha, nappali, szüleim szobája, fürdő, es wc, es az emeleten pedig 3 szoba, mivel 3-man vagyunk testvérek, es plusz egy nappali, fürdő. Na hát ez nem valósult meg mama miatt. Építkezés alatt apukám kulfoldon dolgozott, anyukám pedig velem volt kórházban, szült. Az építkezési feladatok, döntések, pénzügyek mamara voltak bizva, de úgy hogyha döntést hoz, értesíti apát. Szüleim úgy gondolták hogy minden terv szerint megy, mert a mama nem szolt senkinek se hogy mas lenne a fejlemény. Aztán mikor apa hazajött, és anyát is kiengedték a kórházból, csak arra lettek figyelmesek, hogy a mama hátrésze tökéletes állapotban készen áll, a mienkben viszont meg a padló sem volt lerakva, és a tetőtér el sem lett kezdve!! A pénz viszont elfogyott. A mama mindent belefektetett az o hátrészébe. Ott álltunk egy beton aljzatú, 2 szobás házban. Nappali + anyáék szobája. És mi lesz velünk? A 3 gyerekkel? Több hónapon keresztül a betonon jártunk. Úgy oldottuk meg hogy mi 3-man gyerekek bementünk a szüleimnek szánt szobába, ami az ágyakkal meg is telt. Szüleim meg a nappaliban foglalták el a helyet a nagy francia ággyal. Mikor 12 éves lettem, úgy gondolták szüleim, hogy egyedüli lányként jo lenne egy külön szoba. Anyagi helyzetünk szerint, saját magunknak kellett egy falat felhúzni, méghozzá fa lapokból. A "nappali"-t elfeleztük. A fiúknak a része kicsivel nagyobb is. Ezek a fa lapok a plafonig sem érnek fel, így a "falam" es a plafon között van egy fél méteres rés. A hangot egyáltalán nem fogja fel, és csak annyit ér, hogy körbe vagyok kerítve. Már 3 éve ebben a szobának nevezett valamiben élek szűkösen. Lassan 16 éves leszek, és mar szeretnék normális kapcsolatot is, de ahhoz kell egy olyan ház, ahova athivhatom, vagy csak a barátaimat áthívni egy délutánra. Akármi. De mindig hazudoznom kell hogy éppen miert nem jöhetnek át. Szégyellek ide bárkit is hivni. És igy nincs magánéletem. Szüleimmel sokat vitatkozok ezen, hogy legyen mar valami megoldás, de anyagilag a tetőteret nem tudjuk megcsinálni, ujabb hitelt nem tudunk felvenni, és nem tudom milyen megoldás lehet erre. Valaki volt már hasonló helyzetben? Vagy csak miután elolvasta ezt, eszébe ötlött valami? 2 millió forint választ el a boldogságtól. De 2 millió forintunk soha nem lesz. Szegények vagyunk. Apukám csak hétvégén van itthon, külföldön dolgozik, és igy is napról napra élünk.. Anya is rendesen megdolgozik a pénzért, de annyit nem tudnak összeszedni, hogy megteremtsek nekünk azt, amire szükségünk van. Mi lenne a megoldás? Bármilyen ötletet szívesen várok. Köszönöm mindenkinek aki foglalkozik ezzel, es elolvasta.

2015. jún. 2. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

Itt a nyár. Szervezd úgy a barátaiddal, hogy az udvaron legyetek. Rendezz szalonnasütést vagy hasonlót.

Átérzem a helyzeted, mi is másfél szobában laktunk öten. Őszintén szólva a barátaimat nem nagyon zavarta a dolog. Amikor átjöttek, nyugtázták hogy ez van. Kivittük az asztalt a teraszra és ott voltunk. Persze a tesóim láb alatt voltak, de hát ez ilyen, ha külön szobám lett volna, ott is jöttek volna.


Szerintem ne szégyenkezz emiatt. Nem a te hibád, hogy így alakult. A szüleid mondjuk elég furcsa, hogy ilyen felelőtlenek voltak. Nem is igazán értem, hogy ebben a helyzetben miért nem cseréltek házrészt a mamával.

2015. jún. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Kert party, ahogy az első mondja!
2015. jún. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Én egy ásóval elintéztem volna a lakásproblémákat az biztos. Az udvar nagy, klórmész akad..
2015. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ideiglenes megoldásnak jó lehet a kertben ücsörészni. De mindig van jó idő. És ha lesz kapcsolatom, tegyük fel tépen.. Akkor hova hivjam? Illetve sokszor van ugy hogy Elmegyek pizsipartira barátnőimhez, és illendő lenne visszahívni őket, hogy ők is aludjanak nalam. De egyszerűen nem tudom hova hivni őket...
2015. jún. 2. 13:45
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem mindig van jó idő *
2015. jún. 2. 13:46
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon nem megy ha az írás :D Szoval ha TÉLEN lesz kapcsolatom*
2015. jún. 2. 13:47
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

A kapcsolaton egyelőre ne aggódj. Egyébként nekünk végül lett nagy házunk, mégse lettem előrébb, mert apukám közölte, hogy oda ugyan nem viszek fiút :D Szóval ugyanúgy nála voltunk mindig.

Egyelőre itt a nyár, használd ki a most adott lehetőségeid. Aztán majd ráérsz novemberben a télen aggódni.

2015. jún. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Bárcsak mi is elkoltozhetnenk. De ameddig fizetjük ra a hitelt, addig sajnos nem lehet. Pedig nekem nincs megtiltva hogy atjohessen bárki is. Csakhát... Nincs hova hivjam.
2015. jún. 2. 14:06
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Nézd, ezt a problémát alapvetően magadnak csinálod. A barátaid simán áthívhatod most is, csak akarni kell. Sőt, ha van födém, akkor nyáron akár az egész padlásteret belakhatjátok.

A legnagyobb gát itt az, hogy te szégyelled a helyzeteteket. Így viszont soha nem fogsz megoldást találni.

2015. jún. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád szülésekor az 5 napos kórházi tartózkodása alatt a nagymamád házrésze tökéletesen elkészült, burkolással, áram- és vízszereléssel, nektek meg a tetőtér el sem lett kezdve....

A lakhatási engedélyt meg megkaptátok rá így is, hogy egyáltalán nem felelt meg az engedélyezett tervrajznak....

Ezt maximum olyannak adod be, aki életében nem látott még építkezést.

Írásod szerint te vagy a legfiatalabb: "Építkezés alatt apukám kulfoldon dolgozott, anyukám pedig velem volt kórházban, szült. - Aztán mikor apa hazajött, és anyát is kiengedték a kórházból, csak arra lettek figyelmesek, hogy a mama hátrésze tökéletes állapotban készen áll, a mienkben viszont meg a padló sem volt lerakva, és a tetőtér el sem lett kezdve!! - És mi lesz velünk? A 3 gyerekkel?"

A testvéreid nyugodtan elmehetnek dolgozni, nyáron te is vállalhatsz valami munkát, máris több pénzetek lesz.

Apukád meg már több, mint 16 éve külföldön dolgozik (születésed előtt is ott volt, és most is ott van) és napról napra éltek.

Valami nagyon nem kerek a sztoridban.

2015. jún. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!