Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy nyílt égésterű vízmelegítő...

Egy nyílt égésterű vízmelegítővel ellátott fürdőszobába érdemes felszerelni co riasztót?

Figyelt kérdés
Ilyen vízmelegítő (Fegtherm) működik a fürdőben, viszont van szellőztető a falon es az ajtón is, és a lakásban nincsenek kicserélve a nyílászárók, tehát elvileg jön levegő az ablaknál a szobákban is. Ilyenkor is érdemes azért risztót rakni a fürdőbe? Vagy csak én vagyok ilyen parás?
2015. júl. 7. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
lehet soha nem fog riasztani,de az életed nem ér meg 10 ezer forint pénzkidobást?
2015. júl. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor szerinted is érdemes egyet beszerezni? Igazából én sem bízom ebben a régi kazánban..
2015. júl. 7. 19:51
 3/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Érdemes.

Bár nekünk nem a fürdőszobában, hanem a családi ház alagsorában volt 2 db. FÉG kombi kazán. Éveken át gond nélkül működött, rendszeresen volt karbantartva, a kéményseprők is mindig ellenőrizték a kéményeket, stb. Majd egyszer a CO érzékelő riasztott, én azt hittem, hogy az érzékelő a sz@r, és még aznap vettem egy másikat. De ahogy odalent bekapcsoltam, az is riasztani kezdett.

Kihívtam a gázszerelőt, az egy műszerrel megnézte a kazánokat, és mondta, hogy az egyikből ömlik a CO, valamiért nem megy ki az égéstermék a kéménybe.

Kazáncsere lett a vége, de nem ez az érdekes.

Hanem az, hogy igen, jó az az érzékelő, és tényleg igaz, hogy inkább kidobok 10 ezret feleslegesen, minthogy akár én, akár valamelyik családtagom ott dobjuk fel a talpunkat a kazán mellett.

Ennél azért többet ér az életünk. Legalábbis remélem. :-D

2015. júl. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha most nincs elég pénzed,inkább ne vegyél,majd csak őszre,addig gyűjts,de "rendeset",pl. egy Honeywell-t.
2015. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És ennek mi köze hozzá,hogy ősszel veszek,vagy most? Gondolom minden évszakban ugyanúgy meghibásodhat..
2015. júl. 7. 22:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Ősszel indul a fűtési szezon, azért gondolta a válaszadó ha már be is van indítva a készülék akkor van kockázat.
2015. júl. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja ertem, de ez nem fűt, hanem vizmelegito,ugyhogy hasznalva van most is. Vagy ha az orlang eg csak, akkor kisebb az esely,hogy keletkezik mergezo gaz?
2015. júl. 8. 06:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem már kötelező is.


A házban van konyhai szagelszívó, kandalló, vagy wc szagelszívó?


Azok ha üzemelnek, simán visszaszívják az égésterméket a nem zárt vízmelegítőből.

2015. júl. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha parás lennél akkor fel se merült volna benned ez a kérdés mert már rég vettél volna.... Amúgy meg a te vagy ti érdeketek,hogy legyen!!! Természetes nem mind1 hova van felrakva és milyen van felrakva...valahol fent vannak azok a félék amik jók is és nem csak dísznek vannak.
2015. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nincsen semmilyen szagelszívó a lakásban. Nemrég költöztünk ide(albérlet) , gondoltam ha eddig sem volt a lakásban,biztos jol uzemel a kazan, eddig nem volt baj.. De ahogy igy utanaolvastam,hogy ilyen kazanoknal kellene legyen,kezdtem parazni.
2015. júl. 8. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!