Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az hogy lehet hogy a csatrnadi...

Az hogy lehet hogy a csatrnadij több mint a viz?

Figyelt kérdés
2008. szept. 3. 16:51
 1/9 A kérdező kommentje:
csatornadij:)
2008. szept. 3. 16:52
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha van vizoratok, akkor tenyleges fogyasztason alapul a vizdij. A csatornadij viszont fix minden honapban.
2008. szept. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezt értem is!Van vizóránk amúgy!

Rosszul tudom hogya csatornadij az elfogyasztott viz x %-a?

2008. szept. 3. 18:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nalunk nincs osszefuggesbe a ketto. a csatornadijat az alapjan allapitjak meg, hogy hany m2 a lakas, illetve hogy hanyan vagyunk egy haztartasra.
2008. szept. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanannyi a vízdíj, mint a csatornadíj. Ahány köbméter vizet fogyasztunk, annyi csatornadíjat számláznak ki. Valahol még többe kerül, mint a víz, mert nagyon sokba kerül megtisztítani.
2008. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocs, előttem szólók, de nem értem, hogy hogy lehet fix a csatornadíj?
2008. szept. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A csatorna díjat általában a vízfogyasztás függvényében állapítják meg. Ahány m3 vizet használtál annak kb a 80%-át fizeted csatorna használatként. Ennek ellenére azért lehet drágább, mert a csatorna esetében meg kell fizetned a környezetterhelési díjat is, mivel a tisztított szennyvíz egyáltalán nem tiszta amikor a folyóba engedik.

Másrészt a szennyvíz elvezetés m3 díja magasabb szokott lenni.

Harmadrészt a vízfogyasztás első néhány m3-re az úgynevezett lakossági kedvezményes kategórába esik, ami olcsóbb díjat jelent.

Negyesrészt a szennyvízkezelésnek van egy alapdíja, amit azért fizetsz még akkor is ha te nem csinálsz szennyvizet, mert a tisztínak akkor is működnie kell, ha mindenki elmutazott a körnéykről. Ha ilyenkor lekapcsolnák akkor ha visszajöttek az emberek, byakig ülnének a sz*rban, de szó szerint!


Az arányok és értékek helyenként változhatnak!!!

2008. szept. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

De ezeknek a tételeknek rajta kell lennie a számlán. Csak el kell olvasni és összehasonlítani. Összeadás és szorzás. :)

2008. szept. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A csatorna díj árának elvileg meg kell egyeznie a víz díj árával.Néhány településen a nyári időszakban lehet kérni csatorna díj kedvezményt az önkormányzattól, amikor a nagy melegben locsolni kell vagy valaki növényeket termeszt.Ilyenkor nyílván kevesebb a kimenő azaz a csatorna díj mennyisége, mint a bejövő. Mivel az udvaron folyik el vagy kocsit is moshatunk, esetleg a medencébe töltenek több m3 vizet az emberek.

Városonként, községenként azonban van egy központi mérő ami méri a bejövő víz mennyiségét, tehát a fogyasztást, azt a vizet amit meg iszunk, el főzünk, vagy az udvarra locsolunk. Minden esetben ennek a mennyiségnek többnek kell lennie mint a kimenő azaz csatorna víznek, amit szintén mérnek.

Én Budakalászon lakom. Nálunk az történt, hogy a bejövő víz,olyan sokkal kevesebb lett mint a kimenő, hogy a kettő külömbségét az önkormányzatra hárították.

Ennek azonban az az oka, hogy sokan lopják a vizet, ingyen használják.Ezt a külömbséget szépen a lakosságra rá hárították, azokra az emberekre, akik eddig is tisztességesen kifizették a bejövő és kimenő víz mennyiségét.

Így hát mindenki a bejövő víz mértékéhez képest sokkal többet fizet a kimenőre, azaz a csatorna díjra.

Természetesen akik lopják a vizet, azok a többi ember kárára teszik és ezt sajnos nekünk kell meg fizetnünk.

Remélem megnyugtató választ adtam mindenki számára.

Üdv:- Csilla

2008. nov. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!