Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyek a XI, XIII, XIV....

Melyek a XI, XIII, XIV. Kerület legjobb és legrosszabb részei?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás előtt állunk,a legjobb budai kerületekre(II,XII)esélyünk sincs,de talán a XI,XIII,XIV-re van esélyünk!Megnéztünk már pár lakást,de nem tudjuk ettől még,hogy melyik milyen környék pontosan,vidékiek vagyunk!

2015. júl. 16. 21:07
 1/4 anonim válasza:
47%

Elöljáróban annyit mondanék, hogy a hegyvidékiek után ezek valóban egész jó kerületek (bár a XI-ben is vannak elég flancos részek).

A XI. kerületre én azt mondanám, hogy ott rossz környékek nem igazán vannak, persze a nagyobb terekre/csomópontokra (pl. Móricz körtér) ott is érvényes az "összefújja a szemetet a szél" effektus, de tapasztalatból mondom, hogy ez vidéki városok vasútállomásain és buszpályaudvarain is ugyanúgy létező jelenség.

A XIII. kerületben a Szabolcs utca és egy kisebb környezete kerülendő, de egyébként elég változó minőségű területek is vannak a kerületben - legalábbis amennyit látok belőle - hiába van most elvileg nagyon felkapva.

A XIV. kerületre is érvényes az amit a XI-nél írtam (Örs, Bosnyák), és a lakóépületek állaga is elég változatos tud lenni, főként a belvároshoz közelebb eső területeken. A rosszabb állapot viszont azzal is járhat hogy az embereknek kicsit lecsúszottabb rétege él a szűk környezetedben.

Alapvetően ezek nem olyan kis kerületek, szóval ha esetleg szűkebb utcákat is írnál megpróbálhatok segíteni, de nagyon hasznos a Google StreetView használata is. Persze ezek mind nem helyettesítik azt, hogy élőben is szétnézz a környéken.

2015. júl. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
A XIV. kerületben laktam a Bazsarózsa utcában, az a környék nagyon szép, rendezett. Viszonylag közel van a Tesco, pár buszmegálló csak. Az Örs vezér tere is 10-12 perc volt trolival, ami elég sűrűn járt.
2015. aug. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a 14. ker. önmagában elég jó választás. Elég gondozott, igényes szinte mindenhol. A Herminamező részén is vannak olyan részek, ami nagyon drága. Az ott lévő kórház közelében lévő családi házas részek.

A 13. kerületben a Pozsonyi utca és környéke, Szent István park szuper részek.

2015. aug. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
SZt.István Park, Újlipótvárosba nem szeretnénk menni,nagyon belváros,inkább kijebb kicsivel XIV,XVI ker v Békáson gondolkodunk.
2015. aug. 12. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!