Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mindig penészesedő, és hideg...

Mindig penészesedő, és hideg sarkot figyelembe véve elektromos radiátorral kivédhetem hosszútávon a gondot az alábbiak szerint?

Figyelt kérdés
A sarok mellett spejz, alatta pince, szigeteletlen padlás felette. Nyilván lecsapódik a pára, fűtés van a helyiségben (nappali) de a nyílászárók új múanyagok, nem enged semmi levegőt mozogni. Az alábbi az ötletem: Vakolatot falon lekaparom amíg szükséges, glett anyaggal meg valami penész elleni szerrel lekezelem, majd elektromos radiátort szerelek a falra (valami kisteljesítményűt, mivel van gáz radiátor szembeni falon) és akkor a falat melegen tartja, kis teljesítményű is. Esetleg aerocol nyílászáró szellőzőt ablakba szereltetek. Szigetelésre, drágább dologra most nem futja. Használni fog?
2015. szept. 5. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen tökéletesen (hermetikusan) záródó műanyag ablakok mellett gyakran tapasztalt dolog. Olcsóbb a megfelelő szellőzés biztosítása.
2015. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A gyakori szellőztetés nem ér hosszabb távon semmit. Egyszerre kell télen bizonyos fokú meleget biztosítani és egyben állandóan szellőztetni, ezt anyagilag nem bírja az ember és ha napközben nincs otthon, nem is tudja megtenni.


A vakolatot érdemes lekaparni és olyan festékkel lefesteni, ami penészgátló. Nem tudom, hogy segít-e az elektromos radiátor és a szellőző ablak, gyakorlatilag ugyanezeket tudod elérni a magasabb fűtési hőmérséklettel és a nagyon gyakori szellőztetéssel (ha bírod anyagilag). Igazi megoldás a szigetelés lenne, nálunk is ugyanez a gond. Én kizárólag elektromos páramentősítővel tudtam elüldözni a penészt, reggeltől estig megy, összegyűjti a párát, így az nem tud lecsapódni a falon.


Nekem semmi más nem segített. A készülék nem olcsó és kb. 1500 Ft-tal növelte meg havonta a villanyszámlát, de amíg nem tudom megoldani a külső szigetelést, nincs más megoldás. Én már végig próbáltam mindet.

2015. szept. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A külső szigetelés sem teljesen jó megoldás. Nálunk pl. megfigyelhetően máshova vándorolt a penész. A két szint közötti betongerenda környéke penészesedett, amióta le lett szigetelve a ház, azóta a tető alatti sáv penészes, ahol nem lehet jobban leszigetelni mint amennyire le lett. Megjegyzem az alsó gerenda köré 12 centis réteg került, így sikerült onnan "eltolni" a penészt.

Ami segített az egy nagy adag savo, de tényleg áztatósra... Majd jó nagy szellőztetés, aztán pedig minimum napi kétszer 5 perc szellőztetés reggel és este. Nem tökéletes, de szerintem elég szép eredménye lett, nem jött azóta vissza a penész. Két hónapja beszereztünk egy páramentesítőt, kíváncsian várom a telet, hogy esetleg ez dob-e még valamit a dolgon (pl. abban a szobában, ahol teregetni szoktunk... itt nyilván nem elég napi 10 perc szellőztetés).


Ahogy más is ajánlotta, én a fűtőtest helyett inkább egy normális, nagy, árammal működő páramentesítő gépet javasolok (40-50 ezernél kezdődik), szerintem ez ebben az esetben többet jelent, mint egy kis fűtőtest, hiszen ha nem oda, akkor máshova fog lecsapódni a pára. Villanyszámlában nem hiszem, hogy rosszabbul fogsz kijönni, mint a fűtőtesttel. Esztétikailag nyilván vitatható melyik a szebb, de én ennek több értelmét látom. Az is nagy előnye, hogy költöztethető egyik szobából a másikba. A ruhák is gyorsabban száradnak egyértelműen.

2015. szept. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!