Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tartsak rendet kis...

Hosszúhajú kérdése:

Hogyan tartsak rendet kis lakásban sok holmival?

Figyelt kérdés
Pici a lakásom, rengeteg holmim van, amiből csak picit tudok selejtezni, mert nagyon kötődöm hozzájuk. Több polcot, bútort nem tudok venni, a meglévők tele vannak. Mindig valami elől van, mert már nem fér sehova, így viszont úgy tűnik, mintha állandóan kupi lenne, pedig csak nem tudom eltenni. Hova? Hogyan? Tudnátok tanácsot adni?

2015. okt. 7. 07:13
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Selejtezni kell, nincs mese. Ne gyujtogess, mert elobb-utobb belefulladsz a sok holmiba. Vagy nagyobb lakas, de idovel a nagyobb helyen is felhalmoznal egy csomo dolgot.
2015. okt. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Azt mondják, de szerintem is van benne valami, hogy amit az elmúlt 1 évben nem használtunk, nem vettük elő a szekrényből,... arra gyakorlatilag már nincs szükségünk!

Add tovább, mert:

- csak így tudsz helyet adni azoknak a dolgoknak, amelyekre viszont a jövőben igen-igen szükséged lesz/lenne

- másoknak pedig éppen azokra lenne most szükségük, tehát ha arra érdemeseknek, vagy akár jótékonykodás keretében adod tovább, az azzal együtt átnyújtott "segítség" egyszer, valamikor majd hatványozottan kerül hozzád vissza!!!

2015. okt. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Márciuska válasza:
75%

Próbálj meg minden apró helyet kihasználni. Szerezz be zacskókat, dobozokat, pl. akár a spájzban lehet a még üres falrészekre szögeket beverni, és zacskókat felakasztani, vagy varrhatsz olyan falvédőt, amit televarrsz jó nagy zsebekkel. A székek alatti teret töltsd ki dobozokkal, amibe szintén pakolhatsz. Az ablaknyílás két oldalára szintén lehet zacsikat akasztani. Szebb, ha nem nejlonzacsit, hanem szövetből varrsz egyet. A szobák falát akár a mennyezetig betöltheted polcokkal, csak szerezz be egy kétfokos kislétrát, amiről majd eléred fent a cuccokat. A polcok elé húzhatsz egy szép függönyt, ha nem akarod, hogy látsszanak. A szekrény tetejét is meg lehet pakolni dobozokkal, ha pedig nem akarod, hogy csúnyán nézzen ki, fesd be a dobozokat olyan színűre mint a fal, vagy ha tapétátok van, egy kis darab maradék ugyanolyan tapétával vond be a dobozt. Ha mondjuk egy széken vagy a földön halmozódnak holmik, vegyél egy bútorhoz passzoló színű takarót vagy plédet, és takard le vele, kis túlzással olyan lesz, mintha valami fotelszerűség lenne, és nem látszik kupinak. A ruhák részére lehet kapni vákumos zacsikat, amibe beteszed a cuccot, majd porszívóval kiszívod a levegőt, így kevesebb helyet foglal. Egyébként ha tükröt vagy tükörmatricát raksz a szekrények, polcok ajtajára kívülre, vagy akár dobozokra, azzal nagyítod a teret, és nem látszik majd olyan zsúfoltnak a hely.

Persze hosszú távon tényleg muszáj lesz szortírozni. Várd meg, amíg egyszer jó elszánt hangulatod lesz, és akkor ess neki kidobálni dolgokat!

2015. okt. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Ne kötődj holmikhoz, amit nem használsz, azt selejtezd ki.
2015. okt. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező! Nem tetszik a selejtezés ötlete?:) Pedig nincs más megoldás, ha nem akarsz belefulladni az emlékeidbe.
2015. okt. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

hát, ja, nem tetszik. de ti majd megszavazzátok és akkor kénytelen leszek. :(

3! vannak jó kis ötleteid, köszönöm!

2015. okt. 7. 13:45
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

2-es vagyok!

Amit még tehetsz, kismillió karton-dobozt, belerakod a ritkán használatos dolgaidat, hogy a szekrényekben szabaduljon a hely, és szépen felsorakoztatod őket a szekrényeid tetejére!!! Egyiket a másik után, egészen fel a mennyezetig!!! De egy idő után már ott sem lesz helyed!!!

2015. okt. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Miért pontozták le azt, aki egy csomó remek ötletet írt, nem tudom (nem szokott érdekelni a lepontozás, de ez most kirívóan hibás volt)...

Nekem is hasonló ötleteim voltak, csak nem ilyen alapos és sok :) Ez az első lépés, aztán ha már tényleg mennyezetig van minden és ahova nem fér polc vagy szekrény, ott is vannak zsebes valamik a falon, s még mindig van cucc, akkor tényleg selejtezni kell. Ennyi cuccnál már nem is tudod, mid van és hol és nem is használsz ennyit...

Nekem is kegyetlenül nehéz selejtezni, de néha erőt veszek magamon, én is utálom a kupit. A kedves dolgaim persze maradnak, szerencsére nem gyűjtök nagy dolgokat... A ruhákat (na azok foglalják a helyet) pedig ki tudom dobálni, ha ráveszem magam, a jobbak mennek vöröskeresztes gyűjtőbe.

2015. okt. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a szekrényemen már van ezer ikea doboz, ami csak azért nem ér plafonig, mert 360 cm a belmagasság, és már nem bírnám leszedni. de a zsebes falat még nem próbáltam.
2015. okt. 7. 19:14
 10/10 anonim válasza:
#3-as válaszolónak köszönöm a sok jó ötletet!
2018. márc. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!