Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány fokra állítod otthon a...

Hány fokra állítod otthon a fűtést?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam kimondottan fázósnak. Kint a legnagyobb mínuszokban sem hordok pl sapkát és bundás csizmát. A kabátomat se gombolom össze -5 fölött.

A munkahelyemen többször szellőztettek, hogy kibírjam, mert a kolléganőim nagyon fázósak és mindig feltekerik a radiátort.

A lényeg tehát hogy nem hiszem, hoyg az átlagnál fázósabb lennék.

Otthon 21 fokban érzem jól magam. 20 alatt már kimondottan fázom. Persze be lehet öltözni, de nem szeretek itthon három pulóverben és négy bugyiban ücsörögni, mert az számomra ugyan más szempontból, de megint csak nem komfortos. 22 fok felett pedig melegem van, nem tudok rendesen elaludni se.

Nálatok hány fok szokott lenni?


2015. okt. 18. 12:55
 1/6 anonim válasza:
Télen mindig 25-26 fok van bent a házban, kifejezetten szeretem, amikor a hidegről a meleg szobába megyek be, gy érzem jól magam.
2015. okt. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22.
2015. okt. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

20-21 fok napközben, éjjel 17-18. Nem szeretem az ennél melegebbet.

Kifejezetten nem szeretem a meleg nyarakat, nem is tudok jól aludni, meg létezni sem napközben.

2015. okt. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális a 21-22 C. A fűtéseket is erre méretezik. Az emberek csak spórolásból dideregnek a hideg házakban. Az is tévedés, hogy a 20 C a normális, ez egy kötelező minimum, amit minden körülmények között tudnia kell a fűtési rendszernek (pl. -30 C esetén is).

Éjszaka érdemes levenni a fűtést, nekem a 18 C az ideális.

2015. okt. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szobámban 18-20 Celsius az, amit szeretek, éjjelre különösen kell ennyi.

Az alsó szinten többnyire 18 Celsius van (vagy mikor mennyi, nem mindig megy a fűtés, mert vezérelt áramról megy, plusz a sütés-főzés is sokat jelent), néha 17, a fürdőszobában van a leghidegebb. Ez pont jó nekem, mert ezekben a helyiségekben igénylem legkevésbé a meleget, hisz nem ülök ott órákig. A párom néha értékelne egy melegebb fürdőszobát, de a pára miatt úgysem fog ártani egy törölközőszárító, az majd megoldja a dolgot :)


16 Celsius alatt télen is (amikor már megszoktam, hogy nincs meleg) fázom, 13 alatt pedig állandóan fázom, nem tudok elfeledkezni róla. Tudom, milyen 8-9 fokban ébredni, jeget találni a szobában és soha, soha, soha többé nem akarok fázni otthon. A ház szigetelésébe elég sok pénzt fektettünk, fontos számunkra nagyon.


Most 18,6 van a szobámban és melegem van, korábban álmos voltam és fáztam s rajtam maradt a pulóver... :D Hosszú ujjúban pont jó ülni. De ez hangulatfüggő is.

2015. okt. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg a nappaliban 24 fok van, a tetőtérben 21. Ennél több nem is kell. (Alapon megy az elektromos fűtés, de a ház szigetelt dryfittel).
2015. okt. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!