Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen elektromos páramentesít...

Milyen elektromos páramentesítőt érdemes venni?

Figyelt kérdés
Márkákra,típusra gondolok elsősorban.Kb 100nm-es házról van szó.Esteleg kinek-melyik jött be,mi alapján döntött?Tudom hogy drágák az ilyenek.

2015. nov. 15. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy Midea van, pontos típust nem tudok. A döntés egyszerű volt, ez volt viszonylag olcsón, használtan, kiállító darabként 50 ezerért, otthon 80-90%-os páratartalom s bennünk a tudat,hogy rajtunk már csak egy ilyesmi gép tud segíteni...

Ez pár éve volt, eleinte persze 24 órában ment, hamar levitte a párát élhető szintre, azóta telente napi pár órát használjuk.

Hangos, de nyilván az összes az, a ventilátorra szükség van. Van halk üzemmódja, de az nem ér semmit.

2015. nov. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még olyan kérdésem volna,hogy hová érdemes tenni a házba?
2015. nov. 15. 17:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Akcióban is van a neten ,5 év garanciával .
2015. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a páratartalom az alap nem megfelelő szigetelése miatt van, akkor a szigetelést kellene megoldani. Ha a jól záró műanyag ablakok miatt nincsen megfelelő szellőzés, akkor azon kell valamiképp segíteni. Ugyanis a párátlanítók meglehetősen sokat fogyasztanak és mint elhangzott, zajosak is, tehát üzemeltetésük nem igazán gazdaságos. Abban helyiségben teljesít megfelelően, ahol el van helyezve a készülék és zárva van az ajtó (és persze az ablak!). Ha egybe van nyitva más helyiségekkel, azaz a szárazabb levegő folyamatosan kap nedvesebb utánpótlást a többi helyiség felől, akkor gyakorlatilag folyamatosan működik és a készüléktől legtávolabbi helyiségben feltehetően semmit nem lehet majd érezni a hatásából. Arra is számítani kell, hogy a keletkező kondenzvíz automatikus elvezetését meg kell oldani (éppen úgy, mint egy klímaberendezésnél). Én egy kis kapacitású készüléket használok (kb. 250 W óránként) egy kb. 15-20 m2-es félszuterén helyiségben. A legnedvesebb hónapokban (május és augusztus) napi kb. 0,5 liter kondenzvíz keletkezik, miközben a helyiségben személy nem tartózkodik, aki kilehelné a párát. Így a havi villanyszámlámban ez kb. 1500 Ft-ot tesz ki, mert számításom szerint naponta összesen kb. 12 órát üzemel és a páratartalom 75%-ra van beállítva. A készülék nélkül a higrométer 85-95%-ot mutat.
2015. nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs plusz költsége a párátlanításnak, mivel fűteni úgyis kell s ugyanolyan áramot használok ahhoz is. Amikor nem kell fűteni, akkor pedig nem párátlanítok, mert vagy olyan a kinti hőmérséklet, hogy rengeteget nyitva van az ablak s nincs nagy gond a páratartalommal, vagy pedig nyár van és képtelenség a gépet használni, mert meggyulladok.

Azt hiszem, 300 wattos a gép, napi jópár liter vizet szed ki akkor is, ha nem megy egész nap. Ki lehet vezetni egy csővel a vizet, de mi sosem tesszük, a 3 literes tartályba gyűlik s ha megtelik, a gép leáll. Itthon vagyunk, nem nagy ügy kiönteni.


Ott párátlanít, ahol van, természetesen. Nekünk egyben van az alsó szint, kivéve a fürdőszobát, a párátlanító néha bekerül a fürdőszobába (nagy előny, hogy akkor nem zavaró a hangja, s legalább a fürdő is kap fűtést), de általában az alsó szint nagy légterében helyezkedik el. A felső szintre nem kell, itt a szellőztetés is elég szokott lenni, míg lent egy alapos, érezhetően levegőfrissítő szellőztetés után nem sok perccel tipikusan 60-70% szokott lenni a páratartalom mostanság.


Ha több párás helyiség lenne, tipikusan zárt ajtókkal, akkor hurcolászni kellene a gépet. Szerencsére ez nekünk már nem szükséges, persze ha valaki 90%-ra kell, akkor ez és a zaj a legkevesebb... Amúgysem olyan extrém hangos, mosógépet is használunk, na az sokkal rosszabb... Akkor van baj, ha nonstop kell mennie, de rendes házban ez max. rövidtávon szükséges. Én személy szerint nem tudok aludni, ha megy, de napközben rikán zavar, akkor pedig lecsukom.

Ebben a házban ez egy nagyon hasznos gép.

2015. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Midea az egyik legjobb márka, ár-érték arányban, minden hasonló kérdésnél ezt szokták legtöbben dicsérni.

Ha ilyen középkategóriás, 50-70 E közötti gépben gondolkodsz, az egy nagyobb szobát tud megfelelően szárítani. Plusz ha egybe vannak nyitva, akkor a szomszéd szobákban is lesz páracsökkenés, de nem elegendő, és jobb hatásfokú is, ha inkább áthúzod mindig a nagy páratartalmú szobába.


A túl magas páratartalom általában a túl jól záró nyílászárók miatt alakul ki. Érdemes meggondolni a szellőzők beépítését, azok nem csak a párát, hanem az elhasznált, CO2-dús szobalevegőt is eltávolítják. Viszonylag halkak, fillérekért működnek az automata páraérzékelős ventilátorok is, szellőztetni meg egyébként is kellene, tehát nem nevezhető igazán veszteségnek a meleg levegő kiküldése sem.

2015. nov. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobban jársz egy klímával. Nekem stadler form albert van, nem rossz de hangos és melegít, főleg nyáron. A ruhákat megszárítja ha ki vannak teregetve mondjuk :) De mire kell a gép elsősorban? Nekem a nyári fülledtséget volt hivatott csökkenteni de arra nagyon nem jó!
2015. nov. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!