Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszéd füstje állandóan...

A szomszéd füstje állandóan az udvarunkba száll, valami megoldást szeretnék rá találni. Ötletek?

Figyelt kérdés

Most már 2. éve lakunk itt, a szomszéd állandó jelleggel tüzel, ez alatt lehet azt is érteni, hogy nyáron a 40 fokban is begyújt, a füst pedig az egész udvart elárasztja! Azt sikerült elérni, hogy a nyári hónapokban nem gyújtanak be, a többi 9 hónapban viszont fuldoklom a füsttől.

Nem egyedül élek, van két kisgyermekem, akik nem játszhatnak kint az udvarunkon, nem szellőztethetek és arról már álmodni sem merek, hogy a ruhák odakint száradjanak.

A problémáról tudnak, de nem hajlandóak mit tenni.

Nem feljelenteni szeretném őket, hanem megoldást keresek a problémára, ha kell segítek is bármiben.

A kéményük a gerinc felett kb. 1-1,5 méterrel magasabban végződik. A kémény az ő oldaluk felől van.

Az udvarunkban áll egy diófa, 30-40 éves lehet, elég nagy terjedelmű, ezt megmetszettük, de nem lett jobb. A kémény építésénél figyelembe sem vették ezt, már ha lehet befolyásolható tényező.

Széljárástól függetlenül, állandóan van füst az udvarban.


2016. febr. 9. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Ott lehet a probléma, hogy nem kizárólag normálisan kiszárított tűzifát tesz a kazánba/kályhába. Pláne ha nyáron is begyújt, esélyes, hogy a hulladéktól válik meg így. Nálunk a környéken is vannak olyanok, akiknek a füst színéből látszik, hogy minden szemetet tűzre vágnak, meg újonnan kivágott, nedves fával fűtenek. Sajnos sok mindent nem fogsz tudni tenni. Én is utálom ezt. Sok embernek nincs pénze rendes tűzifára, vagy faelgázosító kazánra, márpedig ha hideg van, muszáj nekik is fűteni.
2016. febr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Semmit nem tudsz tenni,illetve 1 et.Kéred a jó Istent,és az időjárás felelőst,hogy szél irány számodra megfelelő legyen .Több éve szívom én is ezért más büdös füstjét .
2016. febr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elégetik a szemetet, fólia darabokat. Előbbit látom, mert kukás napon nincs kitéve szemét, utóbbit érzem.

Nyáron is ezt égetik. Egyébként a válaszuk a nyári tüzelésre annyi volt, hogy akkor majd a kertben rak tüzet és ott égeti el. :(

2016. febr. 9. 19:26
 4/9 anonim válasza:
81%
Én biciklizés közben szoktam érezni családi házas környéken ilyenkor télen büdöset, és engem az az 1-2 perc is zavar, amíg érzem. Biztos, hogy elköltöznék onnan, ha ilyen szomszédom lenne. :(
2016. febr. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Márpedig "feljelentés" nélkül nem tudsz semmit tenni, de a helyedben megfontolnám a hivatalos utat. Birtokvédelem, hatósági ellenőrzés.
2016. febr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Nyáron, amikor nem tüzel, akkor add el a házat és keress jobb szomszédot. Nekem szerencsém volt az előző házamnál, csak a harmadik háznál égettek télen raklapokat (a ház a füst nagy részét másfelé vitte), de nagyon megfizettek érte, az az asszony rákos lett. Itt van, aki fával fűt, de a többség gázzal, nálam elektromos fűtés van.
2016. febr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem adhatom el a házam :( Nem is akarom eladni, akkor inkább elmegyek a végsőkig, ha kell.

Nincs más bajunk velük, egyébként normálisak, csak ez az egy gondunk van.

2016. febr. 10. 17:13
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
A szemételszállítás díja a gondjuk? Akkor átvállalhatod esetleg, vagy ráveszed az önkormányzatot, hogy szociális alapon vállalják át?
2016. febr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy lennének anyagi nehézségeik, de már felajánlottam, sértésnek vették... :)
2016. márc. 23. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!