Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Polgári lakás, belső udvarra...

Polgári lakás, belső udvarra néző ablakok szellőztetés?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy a jövőben - Budapesten - sikerül hozzájutnom egy 3. emeleti belső udvaras polgári lakáshoz. Kérdésem most olyan személyekhez szólna, akik ilyenben laknak.


Amennyiben az összes ablak és még az ajtó is belülre néz, mennyire oldható meg a szellőztetés?

Nyáron, amikor nagyon meleg van és ki kell nyitni az ablakot, nem nagyon zajos? Rács van fent nektek? Vagy csak bukóra hagyjátok?

Huzatot lehet egyáltalán csinálni? Vagy csak nagyon szeles idő esetben oldható meg? Szerettek ott lakni? Könnyen hozzá lehet szokni? Milyen függönyt használtok, hogy ne lássanak be?



2016. ápr. 17. 01:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak a konyham nez a gangra, de a velem szemben levoknek a szobajuk. Alapszabaly, h nem nezunk be egymashoz.
2016. ápr. 17. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ilyen típusúba, de laktam olyanban, aminek egy oldalra nézett minden ablaka. Állandó küzdelem volt a penésszel, nem bírt kiszellőzni, csak szeles időben. Szóval mindenképp jól nézzétek meg, hogy milyen a szellőzés, van-e máshol is légbevezetés, párásodás/penészedés van-e.
2016. ápr. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem az összes nagy ablakom, ajtóm az udvarról nyílik, de van egy lichthof a lakásban(légudvar) szóval tudok kereszthuzatot csinalni. Két szobában fehér lapfüggöny van, a harmadikban meg nem zavar ha betátnak esetleg. Ha jó szomszédok vannak, akkor csönd van, pedig olyan utcában lakom, ami tele van éttermekkel.
2016. ápr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és rács nincs, de ez szerintem környéktől függően szükséges (legtobb regi ablak ketosztatu, szoval a felsőt nyugodtan nyitva lehet hagyni akkor is ha elmész otthonról). A meleg egyébként nagyon függ attól, hogy milyen a benapozottsága a lakásban, illetve hogy fölötted még van egy emelet, vagy csak a tető, esetleg ezekre figyelj.
2016. ápr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pontosan ilyen helyen (polgari, 3. emelet, udvari) lakom. Nekem van lichtof a konyha vegeben amivel valamilyen huzatot tudok csinalni. Neha. Nyaron a nagyszoba (ahol nincs lichtof) szellozese eselytelen. Jol gondold at, en nem ajanlom.
2016. ápr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Emelet nincs felette másik, az már a tető. Nap gondolom csak akkor sütné, amikor a legmagasabban jár. :) szóval nagyon meleg lenne?
2016. ápr. 17. 12:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egyoldalas lakást nehéz szellőztetni. Ventilátoros lámpa segít rajta.

Amúgy csendes egy ilyen belső udvari, kivéve ha van valami idióta a házban, aki minden éjjel tajtrészegen ordítozva megy haza. Ezt este ellenőrizni kell. BP belvárosában problémát okoznak még az airbnb lakások. Egy ismerősöm lakik ilyen házban, megőrülnek a hajnalig üvöltöző, részeg angol turistáktól.

2016. ápr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez nem belvárosi lakás. XIII. kerület, külváros. Nappal voltam csak bent megnézni a lakóközösséget. Viszonylag nyugodtnak tűnt.
2016. ápr. 17. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!