Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fatüzelésű kazánhoz megéri a...

Fatüzelésű kazánhoz megéri a puffertartály?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy kényelmesebbé teszi az ember mindennapjait, ha a fatüzelésű kazánhoz puffertartályt illeszt, hiszen akkor szobatermosztátot is tud kötni. Én csak azt nem értem, ha tegyük fel van kint egy 15 fokos májusi nap, ugye befűtöm a kazánt felfűti a lakást mondjuk 23 fokra, de már másnap kint 20-22 fok van, napsütéses idő, a szobatermosztát nem kapcsol be. Akkor feleslegesen fűtöttem fel a puffert. Vagy átmeneti időszakokban le lehet illeszteni a puffert?

2016. máj. 10. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi inkább átmeneti időszakba láttuk az előnyét amikor este befűtöttünk, napközbe elvoltunk aztán este fürdés időbe begyújtás nélkül csak megkeringettük a pufferből a vizet. Az összes radiátor hőfokszabályzós is és szereti mindenki tekergetni mert épp melege van a szobába,aztán puffer nélkül a vegyeskazánnál nem buli. Az áramszünet is kedvenc pláne amikor már dübörög a kazán,de ott a puffer meg a laddomat így addig is a pufferbe melegszik a víz
2016. máj. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, megéri a puffertartály. Ha jól szigetelt a házad, és van egy 1500+ tartályod, akkor télen napi egyszer felfűtöd pár óra alatt, s nem kell egész nap fojtva üzemeltetni a kazánt.

Jól írta az első, ilyen átmeneti időben a legjobb a puffertartály, elég 2-3-4 naponta begyújtani.

Feleslegesen fűtöd-e fel a tartályt? Ez elvileg csak egyszer fordul elő, ha már jön a nyár s nem kell többet fűteni, amúgy napokig elvan a meleg egy jól szigetelt tartályban. Másik megoldás, hogy nem fűtöd fel teljesen a tartályt, s máris nincs veszteség.

Összességében megéri a tartály, fa kevesebb fog fogyni, de nem nagyságrendekkel, a kényelem, és a kiegyensúlyozott hőmérséklet a megfizethetetlen.

Ára, ha meglévő kazánhoz kell DURVÁN 400+/-100 ezer.

2016. máj. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!