Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Én egy panelban lakom a...

Én egy panelban lakom a 7.-en. Miért van az, hogy ha hívom a liftet, akkor előbb a 10.-re megy, függetlenül attól, hogy hívták-e fent vagy sem?

Figyelt kérdés
Ha nem hívták, miért megy mégis fel előbb?
2007. nov. 14. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát a lifteknek is szoftvere van (mint bármelyik számítógépnek), nyilván el van romolva. Lehet, érdemes lenne bejelenteni, hogy ilyet csinál.

Esetleg az lehet még, hogy be van ragadva fenn a 10-en a gomb, vagy ott romlott el valami.

Csak akkor szabadna felmennie, ha lentről megy fel valaki, és megnyomta a 10-est, vagy ha a 10-en nyomták, hogy beszállnának.

2007. nov. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

szerintem is elrontották a programozást, vagy elromlott magától. De az is lehet, hogy a 10. emeleten rossz az érintkezése a hívógombnak. Alaphelyzetben a földszinten áll, vagy mindig felmegy a 10-re?

Elvileg úgy kéne működnie, hogy abban az irányban vesz fel amerre menni akarsz, feltéve, hogy nem csak egy hívógomb van. Azon kívül érzékelnie kellene, hogy mekkora súly van a liftben, tehát nem áll meg más emeleten, ha sokan vannak benn.

2007. nov. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!