Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy tudok előállítani tiszta...

Hmarci97 kérdése:

Hogy tudok előállítani tiszta szenet?

Figyelt kérdés
Teljesen tiszta nyilván nem lesz, de viszonylag jó szenet. Szét akarom morzsolni, hogy por alakú legyen, tehát belül se legyen fás már.

2016. jún. 2. 18:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mire is szeretnéd használni?
2016. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szétmorzsolsz az ujjaid közt egy széntablettát.
2016. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Veszel egy gyémántgyürüt és kiveszed a követ.
2016. jún. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
mivan, csak nem lőport akarsz csinálni?
2016. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Alain Delon ***** válasza:
3-ra: Vagy egy csomag ceruzabetétet. Az olcsóbb, mint a gyémánt. Csak az atomszerkezetük más.
2016. jún. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bemész a patikába és veszel orvosi szenet
2016. jún. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen! Ellenben kicsit reálisabb megoldásra gondoltam, mint pl a gyémánt...

Amuuugy de, köze van a lőporhoz :)) azóta aztán olvasgattam kicsit. Mogyoró bokorból vagy fűzfából lehet hozzá előállítani a legjobb szenet. Ellenben nem tudom, hogy fogom a szenesítést megoldani. Ötletek? :)

2016. jún. 3. 09:26
 8/16 anonim ***** válasza:

Carbo Activatus néven árulják a patikában, ezt kell összemorzsolni.

Faszenet levegőtől elzárt térben való hevítéssel lehet előállítani, 1000-1200 fokon. Van gáznemű és folyadék terméke is a hőbontásnak, ezek elvezetéséről gondoskodni kell. Ja, és a lényeg a levegőtől elzárt tér!!!

2016. jún. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 BiTOPro97 ***** válasza:
20%

Alain Delon lásd be ehhez nem értesz! ;)


Pedig a névadód a legjobb filmjében, egy olyan karaktert játszott aki értett hozzá.

2016. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

köszii!!! :)


Ha úgy csinálok szenet mint a nagyok, az jó? azaz fogok egy kupacnyi fát, befedem földel, meggyújtom, bezárom a lyukakat, azztán meg hagyom izzani, az megfelelne az én célomnak?

2016. jún. 3. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!