Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért füstöl a benzines fűnyíró?

Miért füstöl a benzines fűnyíró?

Figyelt kérdés
briggs and stratton 450e fünyirónkat kitakaritottam a multkor szépen. Öntöttem bele olyan olajat amit adtak hozzá és utána még vágtam vele a füvet. Eltelt 1 hét aztán megint most kimentem lenyírni az utcán a füvet és elinditottam és fehér füstöt köpköd ki folyamatosan. Ha elkezdem tolni egyre jobban. 2 hónapos újonnan vett gép. Mi lehet a probléma?
2016. jún. 23. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Van, hogy megbillen vagy hirtelen döccenésre belöttyen az olaj, elvileg ilyenkor magától elmúlik. Csak az olajtartály felé (gondolom a fogantyú felé) szabad dönteni.
2016. jún. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gomzoli ***** válasza:

A ház előtt az utcán nyírtad a füvet, ezt írtad. Remélhetőleg ebbe nem tartozott bele egy esetlegesen ott lévő árok oldalának nyírása is. Azt ugyanis nem szabad, ezekkel a 4 ütemű gépekkel csak nagyjából egyenes területen szabad nyírni, megdöntött állapotban (pl. árokpart) semmiképp, mert a motorolaj olyan helyekre is befolyik, ahova nem szabadna!

a Briggs motorok egyébként csak hátrafelé billenthetők, ha az elejét emeled a gépnek. De persze ez sem járó motornál. Ha az említett kipucolás közben oldalra fektetted, vagy fordítottad a gépet, ugyanúgy összefolyhatott benne a motorolaj mindenfelé.


Ha ez nem így történt, akkor még azt ellenőrizd, hogy mennyi olajat öntöttél bele? Ha túl sok az olaj, akkor a felesleg elég, mert a túlzott olajnyomás bekényszeríti az olajat az égéstérbe.

Csak orientálódásként: a 625-ös Briggs motorba (190 cm3) kb. 7 deci motorolaj kell. A 450-be pontosan nem tudom, de ha amúgy is új a gép, biztos van hozzá könyv.

2016. jún. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma mert félre volt döntve és azért. :) Megjavult már nem füstöl. Köszönöm a segitséget és figyelni fogok rá! :)
2016. jún. 23. 20:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy 450-es szériás briggs motoros gépem.

Lényege, hogy nem szabad túlságosan oldalra dönteni a gépet takarításor.

Ha lehetséges, inkább hátrafelé borítva kell takarítani.

Az én mtd-mnél ez elég nehézkes lenne, a tolókar nem engedi, de pl. az al-ko 520 gépet már direkt úgy tervezték, hogy függőlegesbe fel lehessen állítani.

Továbbá, ha oldalra van döntve, a kést lehetőleg ne forgasd, mert olyankor pumpálja át az olajat a hengerbe, amitől szúnyog-és szomszédriasztó üzemmódba megy át a gép :-)

Ha véletlen így történik,akkor sincs nagy baj, a füstölés szépen lecsillapodik, ahogy kiég a kipufogóból.

2016. jún. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha balra döntöd az olajbetöltő felé, sokszor előfordulhat hogy az olaj befolyik a légszűrőbe.

Olyan is volt már, hogy eltömődött a légszűrő (érdemes kifúvatni havonta kompresszorral!) s emiatt is füstölt, de légszűrő csere után megoldódott. A légszűrőt sokan elfelejtik, akárcsak a 20 óránkénti olajcserét!

2017. ápr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!