Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A társasház kezelője megteheti...

A társasház kezelője megteheti, hogy kérésemre nem ad ki nekem nullás igazolást a renitens nem fizetők miatt?

Figyelt kérdés
Eladom a társasházi lakásomat. A közös költséget mindig rendesen befizettem, nincs tartozásom. Viszont a társasháznak több millió Ft az elmaradása. A képviselő azt mondta, hogy emiatt nekem még pluszban be kell fizetnem a tulajdoni hányad alapján rám eső részt, 50.000,-Ft-ot, amíg ezt nem fizetem be nem ad nullás igazolást. Most akkor nekem fizetnem kell mások miatt? Megteheti ezt?
2010. ápr. 13. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg de nem.

Kicsit részletesebben:

Te az ingatlan terheit tulajdoni hányadod arányában vállaltad. Te ezt megfizetted azzal, hogy a rád eső, közgyűlés által megállapított közös költséget megfizetted.

Ahhoz, hogy a közös képviselő tőled a megállapítottan kívül további költséget követeljen a tulajdoni hányadod alapján, ahhoz közgyűlési határozatra van szükség. (Tehát kvázi a pluszterheket visszaosztják, és azzal "emelik" a közös költséget.)

De ezt nem igazán lehet egy lakóközgyűlésen végigvinni.


Mivel te a közgyűlési határozat szerint teljesítettél, így tartozásod a társasház felé NEM áll fenn. Ha a közös képviselő nem adja ki az igazolást, akkor KÉRD ÍRÁSBAN ennek megtagadását, és kérd azt, hogy a folyószámládat is adja írásban, a törvényi és határozati hivatkozásokkal.

Ha ezt sem teszik, fordulj a felügyelő bizottsághoz.

2010. ápr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
sztem nem.
2010. ápr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

nekem ez így nem gömbölyű...


arrol, hogy te nem tartozol a társasháznak (ha jól értem ez a helyzet) kiállíthat és ki is kell állítania igazolást.

az egy más kérdés, hogy a társasháznak van adósságga, amiből, mivel tulajdonos vagy, te is részesülsz. ezt ráirathatod nyugodtan az igazolásra.


amit végképpen nem értek, az az 50.000e forint.

az egy dolog, hogy te ezt mondjuk befizeted, attól a társasház tartozása csökken ugyan, de nem szűnik meg, így a neked is marad tartozási hányadod...


plussz túlfizetésed lesz a társasház felé...


egyébként igen, rajtad a rendesen fizetőn akarja beszedni a nemfizetők tartozását...

2010. ápr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!