Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha elköltözöm otthonról,...

Ha elköltözöm otthonról, milyen támogatások járnak?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Jövőre érettségizem. Sajnos a családi körülményeim nem megfelelőek számomra. Ebbe nem mennék bele. Elakarok költözni, de nem tudom hogy milyen támogatásokat kaphatok az államtól.

Hallottam hogy a családit kérhetem én magam, plusz a gyerektartást is. Ezen felül van még valami amit igényelhetek? És ha igen akkor hogy?



2016. júl. 25. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmi más nincs. Diákmunka
2016. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Igen, amennyiben nappalin tanulsz, addig a tanévig, míg a 20-t betöltöd. De szerintem még ez sem flottul "aki kikerült átmeneti s tartós nevelésből". Vagyis gondolom nyilatkoztatni kell a szülőket is. Gyermektartás nincs, csak ha szülőid önként utalnak, de elmondásod alapján erre nem sok esélyt látok. Szóval mindenképp jobb, ha még maradsz 1 évet vagy inkább kérvényezd a kollégiumi felvételedet. Indokolt esetben helyi lakosnak is adnak.
2016. júl. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Előző vagyok, asszem rokontartásnak hívják a 18 év feletti "ellátást". Bíróságon dolgozom, de nem vagyok jogász, de azt tudom, hogy ítélkezési szünetben is van panasznap (csak ritkábban), az ügy pedig Költségmentes.
2016. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!