Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Alberlet vagy lakashitel?

Alberlet vagy lakashitel?

Figyelt kérdés

Lassan kezdodik az iskola, mar nincs sok idonk, szeretnek velemenyeket kerni.

Fiam Budapestre megy egyetemre, regota keresunk alberletett, de valami borzasztoan dragak meg a 30m2-es kis garzonok is.

Viszont van egy kicsi sporolt penzunk, nem sok alig 2millio. Ugye az egyetem jo esetben is 4 ev lesz. Arra gondoltam, hogy hitelre vennenk egy kis lakast es torlesztoreszlet kevesbb lenne, mint az alberleti dij. Talaltam is egyet, masfelszobas es az egyetem sem lenne tul messze. Esetleg egy masik fiunak kiadnank a felszobat es akkor legalabb a rezsit tudnank abbol fizetni.

A ferjem viszont nem rajong az otletert, mert igy egesz evben kiadas lenne, alberletett viszont nyaron nem kell fizetni.

Mekyik lenne okosabb?


2016. júl. 25. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Albérlet havi díja 100e+rezsi. Ha sikerül 4 év alatt valóban elvégeznie az egyetemet, akkor ez 100*4*12, azaz majdnem 5 millió akkor is, ha nem fognak emelkedni az árak. És ha egyetem után Bp.-en szeretne dolgozni, ugyanúgy albérletet kell fizetni.


Miért gondolod, hogy az albérletet nem kell nyáron fizetni? Ha nem fizeted nyáron, akkor nem tartják fenn a helyet. Ha most vesztek ki albérletet, akkor augusztusra is már fizetni kell.

2016. júl. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem jelent semmi gondot a havi törlesztés akkor az éri meg. De ha gond a törlesztés, épphogycsak belefér a keretbe, akkor béreljen szobát a gyerek inkább, az nem kerül olyan sokba.
2016. júl. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még egy tanács: vannak Bp.-nek is nagyon lepra részei, itt nem véletlenül nagyon olcsók a lakás árak (mondjuk a nyóckerben egy Marek utcai földszinti, utcára néző lakás nem leányálom, hiába jó onnan a közlekedés).
2016. júl. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"alberletett viszont nyaron nem kell fizetni. "


Ez baromság. VIzsgaidőszak a legtöbb egyetemen júli elejéig van, addig muszáj az albérlet. Egy-másfél hónapra felmondani nettó baromság. Nem is beszélve arról, mennyire nehéz utána megint jó albérletet találni.


Olyan tulaj meg nincs, aki nyáron x hónapot elenged.


Én mindenképp a hitelt választanám. Befektetésnek is nagyon jó, vagy később ha végzett a fiad az egyetemen és dolgozni kezd, akkor lesz egy kis, hitelmentes lakása, ahol elkezdheti építgetni a jövőjét.


Ha albit fizettek meg ott áll üres kézzel, és több pénzt fizettetek ki. Annak mi értelme?

2016. júl. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!